Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zamek Poenari, znany także jako Cytadela Poenari (Poienari) (rum. Cetatea Poenari) – ruiny zamku w Rumunii, w okręgu Ardżesz, na wzgórzu nad doliną uformowaną przez rzekę Ardżesz, blisko Gór Fogaraskich. Jest usytuowany na szczycie wzgórza, po lewej stronie Szosy Transfogarskiej, pnącej się do góry.

  2. Legenda o Zamku Poenari. Czy jest ktokolwiek, kto nie słyszał o Drakuli? Dziś można powiedzieć, że to prawdziwy wampir-celebryta. Wywodzący się z Transylwanii arystokratyczny hrabia był ucieleśnieniem wysokich manier, nienagannego gustu, inteligencji i poczucia humoru.

  3. 25 sty 2015 · Przed samym zamkiem witają nas dwa manekiny nabite na pal, przypominające o okrutnym władcy i bolesnej śmierci. Ruiny nie są jakoś szczególnie imponujące. Trochę murów, cegieł i dziur. Całość, jak setki innych takich miejsc. To, co wyróżnia Zamek Poenari to jego historia i położenie.

  4. Kategoria: Zamki i pałace · Lokalizacja: Europa · Kraj: Rumunia. Okręg: Ardżesz. Poenari (Poienari) to ruiny majestatycznej warowni w środkowej Rumunii, położone nad rzeką Ardżesz (Argeș) przy słynnej szosie transfogarskiej w pobliżu południowego brzegu jeziora Vidraru.

  5. 23 lip 2020 · Wiele osób myśli, że zamek słynnego księcia Draculi znajduje się w Bran, który na taki jest kreowany. Jednak, aby zobaczyć prawdziwy zamek i poczuć dreszczyk emocji trzeba się udać do Poienari u podnóża Gór Fogaraskich, gdzie znajdziemy prawdziwą siedzibę krwawego Vlada Țepeşa.

  6. Zamek Poenari. Prawdziwą siedzibą Włada Palownika był zamek Poenari. Twierdza została założona w XIII wieku przez miejscowych władców, jednak szybko popadła w ruiny. Palownik dostrzegł w niej spory potencjał obronny, dzięki czemu przy pomocy wielu swych jeńców odbudował zamek.

  7. Choć zamki Bran i Poenari dzieli od siebie ponad 125km, choć jeden jest odbudowany i łatwo dostępny, a drugi to położona na szczycie ruina – oba mają wspólny mianownik. To Hrabia Drakula, słynny wampir, którego Bram Stoker ożywił na kartach powieści. Ale czy aby na pewno? Czy aby rzeczywiście ten mianownik jest do końca wspólny?