Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Piastowski Zamek Królewski w Międzyrzeczu otoczona fosą średniowieczna twierdza obronna wzniesiona ok. 1350 r. w Międzyrzeczu przez Kazimierza Wielkiego w miejscu grodu warownego z drugiej połowy IX wieku, zlokalizowana na pagórze o wysokości 55 m n.p.m., w widłach dwóch rzek – Obry i Paklicy.

  2. 18 sty 2023 · Przede wszystkim zobaczysz piękną i największą kolekcję w Polsce portretów trumiennych, blach herbowych i epitafijnych. Planując wycieczkę do Międzyrzecza, przeczytaj cały opis do końca. Wskazaliśmy kilka atrakcji, które warto zobaczyć. Będąc na terenie miasta warto tutaj dotrzeć o każdej porze roku.

  3. 23 maj 2019 · Międzyrzecz. Zamek Królewski w Międzyrzeczu. Średniowieczna twierdza obronna, otoczona fosą, wzniesiona ok. 1350 r. przez Kazimierza Wielkiego w miejscu grodu warownego z drugiej połowy IX wieku, zlokalizowana została na niewielkim pagórku w widłach dwóch rzek – Obry i Paklicy.

  4. Krąży legenda, że złamał serce młodej szlachciance, która nosiła w brzuchu jego dziecko. To tylko jedna z tajemnic, którą skrywają mury Zamku. Sprawdź cennik oraz sposób dojazdu, a następnie zaplanuj rodzinną wycieczkę do średniowiecznej twierdzy!

  5. Międzyrzecz. Wycieczki jednodniowe. Zamek – popularne w okolicy (odległości od atrakcji) W pobliżu znajdują się m.in. takie atrakcje jak Synagoga, Muzeum Regionalne, Kościół pw. Św. Wojciecha, Kościół pw. Św. Jana Chrzciciela. ~1650 ft E. Synagoga, Międzyrzecz.

  6. Z Wikipedii, wolnej encyclopedia. Piastowski Zamek Królewski w Międzyrzeczu – otoczona fosą średniowieczna twierdza obronna wzniesiona ok. 1350 r. w Międzyrzeczu przez Kazimierza Wielkiego w miejscu grodu warownego z drugiej połowy IX wieku, zlokalizowana na pagórze o wysokości 55 m n.p.m., w widłach dwóch rzek – Obry i Paklicy.

  7. Zamek Królewski W Międzyrzeczu. Podziel się na: Zamek został zbudowany w XIV w. przez króla Kazimierza Wielkiego, na sztucznym wzniesieniu w widłach rzek Obry i Paklicy, w zachodniej części miasta. W tym samym miejscu wznosił się od końca IX w. drewniany grodek, wielokrotnie przebudowywany w X i XI w.