Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Z powierzchnią 42,5 tys. jest największym zamkiem w Wielkopolsce. Historia [ edytuj | edytuj kod ] Pierwotny gotycki zamek Rydzyńskich z lat 1403-22 został zbudowany przez Jana z Czerniny herbu Wierzbna na sztucznej wyspie [6] i przetrwał niecałe dwa stulecia, aż do najazdu Szwedów .

  2. Zamek w Rydzynie zbudowany został w końcu XVII w. na murach zamku gotyckiego z pierwszych lat XV wieku, wzniesionego dla Jana z Czerniny Rydzyńskiego. Zamek barokowy jest dziełem Włochów osiadłych w Polsce, Józefa Szymona Bellottiego i Pompeo Ferrariego.

  3. Zamek w Rydzynie zbudowany został w końcu XVII wieku na murach zamku gotyckiego z pierwszych lat XV wieku, wzniesionego dla Jana z Czerniny Rydzyńskiego. Zamek barokowy jest dziełem Włochów osiadłych w Polsce, Józefa Szymona Bellottiego i Pompeo Ferrariego. Pierwszymi jego właścicielami byli Leszczyńscy.

  4. 6 maj 2021 · Kamil Kowalewicz 6 maja 2021. Odwiedzając iście królewskie i wyjątkowe miasto Leszno, nie sposób pominąć oddalonej o zaledwie 8 km Rydzyny, szczególnie jeśli podążamy szlakiem królewskiej Wielkopolski. Rydzyna uważana jest przez Wielkopolan za jedno z najpiękniejszych małych miasteczek tego województwa i naszym zdaniem absolutnie słusznie.

  5. 24 paź 2023 · 2023-10-24, 14:10 | aktualizacja 2023-10-24, 17:10. Zamek w Rydzynie. Niegdyś siedziba króla Stanisława Leszczyńskiego, dzisiaj hotel, centrum kongresowe i restauracja Foto:...

  6. Mało kto wie że Zamek w Rydzynie, skrywa mroczną tajemnicę związaną ze słynnym Hrabią, tajemniczym gościem z dalekiej Transylwanii. Ślady tego pobytu wyczytać można z ksiąg parafialnych tutejszego kościoła . Wizyta była krótka ale mieszkańcy do dzisiejszego dnia wspominają ją z dreszczykiem emocji.

  7. Zamek w Rydzynie to jeden z najpiękniejszych i najcenniejszych zabytków architektury barokowej w Polsce. Został zbudowany w XVII wieku przez rodzinę Leszczyńskich, a następnie przebudowany i rozbudowany przez Sułkowskich. Zamek pełnił rolę rezydencji magnackiej, siedziby sejmików szlacheckich, a nawet królewskiego pałacu.