Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Wymelduj się z pobytu czasowego. Gdy meldujesz się czasowo w jakimś miejscu — deklarujesz, jak długo będziesz tam mieszkać. Jeśli wyprowadzisz się przed tym terminem — zgłoś to w urzędzie. Sprawdź, jak to zrobić.

  2. 16 wrz 2019 · Zamieszkanie a zameldowanie – pojęcia, które w życiu codziennym często stosujemy zamiennie. Są jednak sytuacje, gdzie warto wiedzieć, jaka jest różnica pomiędzy nimi. Przede wszystkim należy podkreślić, że zarówno miejsce zamieszkania, jak i zameldowania należą do innych gałęzi prawa.

  3. 14 sty 2024 · W myśl art. 25 miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest miejscowość, w której osoba ta przebywa z zamiarem stałego pobytu. Tym samym o miejscu zamieszkania decydują dwa czynniki: zewnętrzny (fakt przebywania) i wewnętrzny (zamiar stałego pobytu).

  4. 10 cze 2020 · Podsumowując, zameldowanie to jedynie potwierdzenie, że konkretna osoba fizyczna przebywa w danym miejscu. Sam obowiązek meldunkowy ma służyć jedynie celom ewidencyjnym. Istotnie polega na obowiązku zgłoszenia miejsca swojego pobytu, czy to na stałe, czy też czasowo.

  5. 24 wrz 2013 · Każda osoba przebywająca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest obowiązana zameldować się w miejscu pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 3 miesiące najpóźniej w 30. dniu, licząc od dnia przybycia do tego miejsca. Zameldowanie w lokalu służy wyłącznie celom ewidencyjnym i ma na celu potwierdzenie faktu pobytu w tym lokalu.

  6. Ustawa o ewidencji ludności nakłada na osoby przebywające na terytorium Polski następujące obowiązki: zameldowanie na pobyt stały [3]; zameldowanie na pobyt czasowy do 3 miesięcy [3]; zgłoszenie wyjazdu za granicę na czas dłuższy niż 6 miesięcy oraz powrotu zza granicy [3]; wymeldowanie z każdego z wyżej wymienionych rodzajów meldunku.