Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zamenis: Wagler, 1830: Przedstawiciel rodzaju – wąż Eskulapa (Z. longissimus) Systematyka: Domena: eukarionty. Królestwo: zwierzęta. Typ: strunowce. Podtyp kręgowce. Gromada: zauropsydy. Podgromada diapsydy. Rząd: łuskonośne. Podrząd węże. Infrarząd Alethinophidia. Nadrodzina Colubroidea Rodzina: połozowate. Podrodzina Colubrinae ...

  2. Obecność w kulturze. Zobacz też. Przypisy. Wąż Eskulapa ( Zamenis longissimus) – gatunek niejadowitego węża z rodziny połozowatych (Colubridae). Wygląd. Największy wąż żyjący w Polsce i Europie Środkowej. Długość ciała może przekraczać 2 m, najdłuższy odnotowany osobnik mierzył 225 cm [2].

  3. Zaimek – co to jest? Zaimki to część mowy, która może zastępować rzeczownik, przymiotnik, przysłówek lub liczebnik. Zaimek – przykłady. Ze względu na to, jaką część mowy zastępują, wyróżniamy zaimki: rzeczowne, czyli zastępujące rzeczowniki. Te zaimki odmieniamy przez przypadki. Przykłady zaimków rzeczownych to: ja, ty, my, wy, oni itd.

  4. Wąż Eskulapa ( Zamenis longissimus) to wyjątkowy osobnik wśród polskich gadów – jest największym i najrzadszym wężem występującym w Polsce. Wyróżnia go również sposób polowania – swoje ofiary dusi splotami ciała. Objęty jest ochroną ścisłą, wpisany jest do Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt jako krytycznie zagrożony.

  5. Słownik języka polskiego PWN - znaczenie słów, ich pisownia, odmiana i pochodzenie, frazeologia, porady i ciekawostki językowe. Największe w Polsce wiarygodne źródło informacji poprawnościowych Wydawnictwa Naukowego PWN.

  6. Zamsz to rodzaj materiału skóropodobnego, który charakteryzuje się miękką i delikatną powierzchnią. Jest to jeden z najstarszych i najbardziej cenionych materiałów w przemyśle odzieżowym i obuwniczym. Podstawową cechą zamszu jest faktura, która powstaje poprzez przetarcie skóry zwierzęcej na specjalnych maszynach.

  7. Znaczenie wyrazu. 1 Semantyką nazywamy naukę z działu językoznawstwa. Semantyka zajmuje się analizą znaczeń wyrazów i związków wyrazowych w języku. Przedmiotem zainteresowania semantyki językoznawczej jest między innymi wykorzystanie języka jako abstrakcyjnego systemu znaków, takich jak zdania, słowa, symbole i gesty, do opisywania przedmiotów.