Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zapałka – służący do rozpalania ognia, specjalnie w tym celu przygotowany patyczek z drewna (rzadziejpasków tektury ), dodatkowo nasączony w całości lub części substancją ułatwiającą spalanie i na jednym końcu pokryty masą ulegającą zapłonowi wskutek tarcia; końcówka taka nazywana jest główką (lub łebkiem) zapałki.

  2. 28 cze 2023 · Zapałki to znane wszystkim drobne patyczki z drewna, zakończone łatwopalną masą. Służą m.in. do rozpalania ogniska, ogrodowego grilla, wzniecania ognia w piecu czy odpalania papierosa. Ich zadaniem jest szybkie wytworzenie ognia i podtrzymanie go przez krótką chwilę.

  3. 2 lut 2024 · 2024-02-02. Porady. Zapałki to niewielkie narzędzia, które służą do rozpalania ognia. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, z czego tak naprawdę powstają? W artykule tym odkryjemy tajemnice produkcji zapałek i dowiemy się, jakie materiały są używane do ich wykonania. A co to są zapałki sztormowe?

  4. www.wikiwand.com › pl › ZapałkaZapałka - Wikiwand

    Zapałka – służący do rozpalania ognia, specjalnie w tym celu przygotowany patyczek z drewna , dodatkowo nasączony w całości lub części substancją ułatwiającą spalanie i na jednym końcu pokryty masą ulegającą zapłonowi wskutek tarcia; końcówka taka nazywana jest główką zapałki.

  5. 2 gru 2023 · Zapałki, te niewielkie i pozornie proste przedmioty, mają długą historię oraz szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach. Dowiedzmy się więcej o ich pochodzeniu, zastosowaniach i niezwykłych faktach! Z tego artykułu dowiesz się: ukryj. 1Historia Zapałek. 2Zastosowanie w Codziennym Życiu. 3Ciekawostki o Zapałkach. 4FAQs.

  6. Zapałki. Krótkie patyczki wykonane z drewna lub tektury impregnowanej, z główką z masy zapalającej. Podobno znane były już w VI wieku n.e. w Chinach, pod nazwą "ogniste calowe patyki". W Europie pierwsze zapałki wyprodukował w Paryżu w 1805 roku Jan Christian Chancel, asystent chemika francuskiego Louisa J. Thénard'a.

  7. Encyklopedia PWN. zapałki, krótkie, cienkie, nasycone parafiną (co ułatwia zapalanie) patyczki drewniane lub tekturowe, o jednym końcu pokrytym łatwo palną masą (jej gł. składnikiem jest obecnie chloran potasu);