Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Co to jest przestępstwo? Przestępstwo jest czynem szkodliwym, zawsze zawinionym, który jest zagrożony karą i szkodliwy społecznie w stopniu większym niż znikomy. W polskim prawie dzieli się przestępstwa na zbrodnie i występki. Tylko człowiek może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej za popełnienie przestępstwa.

  2. 17 gru 2020 · Zbrodnia – Kodeks karny. Zgodnie z art. 7 Kodeksu Karnego, zbrodnia to czyn zabroniony zagrożony karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 albo karą surowszą. Zbrodnię można popełnić tylko umyślnie. Warunkowe umorzenie postępowanie nie może być stosowane wobec sprawcy zbrodni.

  3. Zbrodnia. Zbrodnią, zgodnie z definicją zawartą w art. 9 par. 2 kodeksu karnego, jest czyn zabroniony zagrożony karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 lat lub karą surowszą. Karą surowszą niż kara pozbawienia wolności jest kara 25 lat pozbawienia wolności oraz kara dożywotniego pozbawienia wolności.

  4. Zapis zbrodni – polski film kryminalny z 1974 w reżyserii Andrzeja Trzosa-Rastawieckiego . Film jest rekonstrukcją autentycznej zbrodni, popełnionej w 1972 przez dwóch ( Janusz Dębiński i Konstanty Feder) mieszkańców Konstantynowa koło Łodzi.

  5. 24 lis 2020 · Zbrodnia Jest najcięższym rodzajem przestępstwa. Zbrodnia to czyn zabroniony, zagrożony karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 albo karą surowszą. Zbrodnię można popełnić tylko umyślnie. Warunkowe umorzenie postępowania nie może być stosowane wobec sprawcy zbrodni. Jednak od tej zasady są wyjątki.

  6. 16 gru 2019 · Podział przestępstw. Zbrodnia. Występek. Kwalifikacja przestępstw – zbrodnia i występek. rozwiń spis treści. Wielkość tekstu. A A A. Zbrodnia, występek i wykroczenie z całą pewnością mają charakter słów kluczy. Często można przeczytać lub usłyszeć, że ktoś został skazany za przestępstwo. Ktoś inny popełnił natomiast wykroczenie.

  7. W rozumieniu polskiego prawa karnego zbrodnia to czyn zabroniony zagrożony karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 albo karą surowszą (zob. rodzaje kar kryminalnych ). Zbrodnię można popełnić tylko umyślnie. Warunkowe umorzenie postępowania nie może być stosowane wobec sprawcy zbrodni [1] .