Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 15 maj 2020 · Zalew i zapora w Goczałkowicach – trochę ciekawostek. Tama ma długość 2980 metrów, a koronę zapory umieszczono na wysokości 14 metrów. Korpus zapory o długości 2980 m został wykonany w formie nasypu, głównie z materiałów miejscowych, pochodzących z czaszy zbiornika.

  2. Jezioro Goczałkowickie to ogromny zbiornik zaporowy, który utworzony został w 1956 roku na głównej rzece w Polsce – Wiśle. Mimo, że zbiornik wodny wykorzystywany jest do zapewnienia dostępu pitnej wody mieszkańcom dużej części województwa śląskiego, Jezioro Goczałkowickie cieszy się również dużą popularnością wśród turystów. 1.

  3. Jezioro Goczałkowickie [1] (Zbiornik Goczałkowicki) – zbiornik zaporowy na Wiśle utworzony w 1956 roku przez spiętrzenie wód rzecznych zaporą w Goczałkowicach-Zdroju w województwie śląskim. Powierzchnia maksymalna zbiornika wynosi 3200 ha, a pojemność całkowita około 168 mln m³.

  4. 28 cze 2022 · Jezioro Goczałkowickie jest sztucznym zbiornikiem zaporowym, położonym między Pszczyną a Bielsko-Białą. Oddalony około 60 kilometrów od Katowic i 120 od Krakowa zbiornik wodny jest rajem dla wędkarzy i miłośników ptaków, a od kilku lat także dla żeglarzy.

  5. Główną funkcją zbiornika jest zaopatrywanie mieszkańców Śląska w wodę pitną, jak również funkcja przeciwpowodziowa, wyrównywanie przepływów w okresie suszy czy gospodarka rybacka. Zapora zbiornika ma długość 2980 m i jest popularnym miejscem spacerowym. Jezioro Goczałkowickie, fot. CDPGŚ. Królestwo ptactwa

  6. 20 sty 2022 · Miasta. Goczałkowice-Zdrój. Jezioro Goczałkowickie. 4.2. Jezioro Goczałkowickie to jedna z najpiękniejszych atrakcji Goczałkowic Zdroju i okolic, to ogromny zbiornik wodny, największy w całym województwie śląskim. Tak ogromny, że nazywany bywa Śląskim Morzem. A z tego morza wyłaniają się góry.

  7. 23 paź 2022 · Co jeszcze warto zobaczyć? Goczałkowice-Zdrój oferują atrakcje dla każdego, niezależnie od wieku, kondycji i osobistych preferencji. Dziś to już nie tyko uzdrowiskowa wieś gdzieś w województwie śląskim, licząca ledwie 6700 mieszkańców, a znana, lubiana i nieźle prosperująca gmina.