Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zarządzanie sytuacją kryzysową (ang. crisis management, CM) – dotyczy zarówno opanowania i wyjścia z sytuacji kryzysowej, jak i przygotowania się na ewentualność jej zaistnienia. Rozważanie potencjalnych sytuacji kryzysowych zwykle pozwala im zapobiec lub przynajmniej ograniczyć ich niekorzystne skutki.

  2. Zarządzanie sytuacją kryzysową. Planowanie kryzysowe. W zarządzaniu sytuacją kryzysową niezwykle istotne jest odpowiednie i wcześniejsze planowanie. Opracowanie strategii i planów awaryjnych umożliwia skuteczne reagowanie na sytuacje kryzysowe oraz minimalizowanie negatywnych skutków.

  3. W kontekście obecnych wyzwań prawnych i gospodarczych kluczowe stało się dostarczenie praktycznej wiedzy przedsiębiorcom, która pozwoli tym wyzwaniom sprostać, a przede wszystkim w odpowiednim momencie podjąć działania, które będą minimalizowały wszelkie ryzyka odpowiedzialności cywilnej i karnej w sytuacji kryzysowej, a także ochronić ich kapitał.

  4. 19 gru 2022 · Powoduje, iż właściciel, menadżer czy osoba zarządzająca staje w trudnej sytuacji i na nim spoczywa konieczność podejmowania trudnych i ryzykownych decyzji, które odnoszą się do sfery finansowej przedsiębiorstwa. Efektem źle podejmowanych decyzji może być nawet utrata majątku wytworzonego w firmie.

  5. Według słownika języka polskiego kryzys to inaczej: sytuacja, w której konflikt staje się tak poważny, że grozi wybuchem wojny, zmianą rządu lub innym radykalnym rozwiązaniem; załamanie się procesu wzrostu gospodarczego i regres w rozwoju ekonomicznym państwa; stan zniechęcenia i utraty motywacji do życia i pracy;

  6. Zarządzanie kryzysowe obejmuje: Wszystkie trzy rodzaje zagrożeń: Naturalne i nienaturalne. Techniczne. Wojenne. Wszystkie poziomy zarządzania (związane z poziomami władzy) Lokalny. Wojewódzki. Centralny. Poziom lokalny to poziom wykonawczy. Pozostałe poziomy spełniają przede wszystkim rolę koordynującą. Sektory: Publiczny. Prywatny. Ogół ludności.

  7. Istnieją różne rodzaje zarządzania kryzysowego, takie jak strategiczne, operacyjne, finansowe i zarządzanie w warunkach niewypłacalności. Ważne jest skonstruowanie programu zwalczania kryzysu, który obejmuje diagnozę, przeciwdziałanie skutkom kryzysu i strategie powrotu do stanu homeostazy.