Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Izotropowość oraz jednorodność – brak wyróżnionych miejsc – to dużo mocniejszy postulat niż to, że człowiek nie zajmuje wyróżnionego miejsca. Wg zasady kopernikańskiej to ostatnie może istnieć. Nazywanie zasady kosmologicznej zasadą kopernikańską jest również nieścisłe historycznie.

  2. Zasadą antropiczną jest przekonanie, że jeśli przyjmiemy ludzkie życie jako dany stan wszechświata, naukowcy mogą wykorzystać to jako punkt wyjścia do wyprowadzenia oczekiwanych właściwości wszechświata jako zgodnych z tworzeniem ludzkiego życia. Jest to zasada, która odgrywa ważną rolę w kosmologii, szczególnie w próbach ...

  3. Zasady antropiczne (gr. ἄνθρωπος anthropos „człowiek”) – grupa postulatów i hipotez w kosmologii i w filozofii, wiążących globalne własności Wszechświata i jego praw z istnieniem w nim obserwatora. Termin jest używany w różnych znaczeniach, podobnie jak węższe terminy słaba zasada antropiczna i silna zasada antropiczna.

  4. 25 gru 2021 · Astrofizyk John Richard Gott, odwołując się do zasady kopernikańskiej, opracował matematyczny wzór pozwalający oszacować, jak długo dana rzecz będzie istniała. Jest on tak prosty, że każdy może się nim posłużyć.

  5. Zasada kopernikańska – zasada filozoficzna, według której położenie Ziemi we Wszechświecie nie jest w żaden sposób uprzywilejowane. Nazwa pochodzi od nazwiska Mikołaja Kopernika, który zaproponował odejście od geocentrycznego modelu Wszechświata i zastąpienie go takim, w którym Ziemia jest tylko jednym z ciał krążących ...

  6. 3 lip 2019 · Zasada kopernikańska (w swojej klasycznej formie) to zasada, że Ziemia nie znajduje się w uprzywilejowanej lub szczególnej pozycji fizycznej we wszechświecie. W szczególności wywodzi się z twierdzenia Mikołaja Kopernika , że Ziemia nie była nieruchoma, gdy zaproponował heliocentryczny model Układu Słonecznego.

  7. Ta zmiana założeń jest znana jako Zasada Kopernikańska. Heliocentryczny model Kopernika stał się jeszcze bardziej popularny i akceptowany na podstawie prac Tycho Brahe, Galileo Galilei i Johannesa Keplera ., który zgromadził istotne dowody eksperymentalne na poparcie kopernikańskiego modelu heliocentrycznego.