Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Spis treści. Oko w oko zaskrońcem. Czym się żywi zaskroniec zwyczajny? Kto poluje na zaskrońca zwyczajnego? Jak rozmnaża się zaskroniec zwyczajny? Nie bójmy się zaskrońca. Czy zaskroniec może ugryźć? Zaskroniec zwyczajny ( Natrix natrix) zamieszkuje większą część Europy, północną Afrykę, środkową część Azji i Azji Mniejszej.

  2. Zaskroniec zwyczajny (Natrix natrix) – gatunek niejadowitego węża z rodziny połozowatych (Colubridae). Zaskrońce występują w całej Europie (oprócz Szkocji, Irlandii, północnej części Skandynawii i Krety). Samica jest większa od samca i osiąga średnio długość do 1,5 m, a samiec do 1 m; odnotowywano osobniki dłuższe.

  3. 16 gru 2020 · Samica zaskrońca osiąga do 150 cm długości, samce są mniejsze a długość ich ciała nie przekracza 1 metra. Widywano jednak i większe osobniki. Głowa gada jest grzbietowo spłaszczona i słabo odznacza się od reszty ciała. Powodem jest brak gruczołów jadowych. Ubawienie ciała zaskrońca jest zmienne.

  4. 26 mar 2020 · Wymiary. Długość ciała zależna od płci: samice – około 1,5 metra długości. samce – około metra długości, choć zdarzają się większe okazy. Zaskroniec – występowanie. W Polsce możemy spotkać tego węża na terenie całego kraju. Jest to najliczniejszy przedstawiciel węży w Europie.

  5. 7 wrz 2023 · Zaskroniec, ze swoimi niepowtarzalnymi cechami, jest niewątpliwie jednym z najbardziej interesujących zwierzęcych mieszkańców Polski. Jest to gatunek o statusie „najmniejszej troski” w Czerwonej Księdze Gatunków Zagrożonych, co oznacza, że obecnie nie jest zagrożony wyginięciem.

  6. Zaskroniec zwyczajny to średniej wielkości wąż o smukłym ciele. Ubarwienie grzbietu szare w różnych odcieniach, na tym tle często są dobrze widoczne liczne drobne ciemniejsze plamki, układające się niekiedy w rzędy. Z tyłu głowy uwagę zwracają charakterystyczne dwie, duże żółte lub kremowe plamy często z czarną obwódką.

  7. 4 wrz 2022 · Zaskroniec zwyczajny jest wężem należącym do rodziny połozowatych. Jego grzbiet jest w kolorze ciemnozielonym, lub ciemnobrązowym, a po obu stronach główki występują charakterystyczne, żółtawe plamki. To właśnie te plamki są cechą, które rozróżniają zaskrońca zwyczajnego od żmii zygzakowatej, która również występuje na terenie naszego kraju.