Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Słownik języka polskiego PWN*. tam-tam. 1. «drewniany bęben obciągnięty skórą, używany przez niektóre plemiona w Afryce jako instrument muzyczny lub do przekazywania wiadomości na odległość». 2. «instrument perkusyjny pochodzenia azjatyckiego w kształcie cienkiej, metalowej tarczy».

    • A tam

      a tam - definicja, synonimy, przykłady użycia. Toggle...

    • Tamandua

      Tamandua - tam - definicja, synonimy, przykłady użycia

    • Tamaryszkowate

      Znaleziono w książkach Grupy PWN . Trwa wyszukiwanie...

    • Tamaryn

      Tamaryn - tam - definicja, synonimy, przykłady użycia

    • Tamarynda

      Tamarynda - tam - definicja, synonimy, przykłady użycia

    • Tamże

      tam; Zagraj z nami! tamże. Wielki słownik ortograficzny PWN*...

    • co tam

      Kliknij, aby zobaczyć „co tam” w Korpusie Języka Polskiego...

  2. Definicja. słowa tam używamy nieco ekspresywnie z wyrażeniami nieokreślonymi typu ktoś, gdzieś, jakoś, aby zaznaczyć, że dokładne wskazanie tego, o czym mowa, nie jest konieczne. Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu.

  3. Bezpłatna usługa Google, umożliwiająca szybkie tłumaczenie słów, zwrotów i stron internetowych w języku angielskim i ponad 100 innych językach.

  4. W połączeniach czasownika mieć/nie mieć z zaimkiem co (lub innym), po którym następuje bezokolicznik. Przecinka przed co (czy przed każdym innym zaimkiem) wtedy nie stawiamy, ponieważ następująca po nim część nie jest odrębnym zdaniem, np.: Mam co jeść przez następny tydzień; Wydaje mi się, że ona nie ma tutaj co robić; Masz dokąd pójść?;

  5. Czym jest szczęście? Radością, przyjemnością, euforią, zadowoleniem, upojeniem? Ludzie od wieków starają się zgłębić naturę szczęścia i szukają sposobów jak być szczęśliwym. Poczucie szczęścia jest bardzo indywidualną sprawą, dla każdego szczęście może oznaczać coś innego, jednak wszyscy w ten czy inny sposób dążymy do szczęścia.

  6. znaczenia: zaimek. (1.1) …wskazujący miejsce inne od miejsca, w którym znajduje się mówiący. (1.2) …wskazujący miejsce, do którego nawiązano już wcześniej. partykuła. (2.1) …o charakterze wzmacniającym wypowiedź, deprecjonująca. rzeczownik, forma fleksyjna. (3.1) D. lm od: tama. odmiana: (1-2) nieodm. przykłady: (1.1) „ Jadalnia znajduje się tam .”