Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zbigniew Marian Kadłubek (ur. 22 stycznia 1970 w Rybniku ) – polski filolog klasyczny , komparatysta , eseista , tłumacz , pisarz , doktor habilitowany nauk humanistycznych , profesor uczelni w Katedrze Literatury Porównawczej na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach [1] .

  2. 10 lut 2014 · Kto to jest Zbigniew kadłubek ? O tym można się dowiedzieć czytając jego książki zwłaszcza “Listy z Rzymu” pisanej niby po śląsku, co jednak z żadną z kilkunastu gwar śląskich nie ma nic wspólnego, Sam Kadłubek na wstępie się do tego przyznaje. Kilka cytatów z tej książki: Str. 38, 11 wiersz od dołu

  3. Zbigniew Kadłubek (ur. 22 stycznia 1970 w Rybniku) – doktor habilitowany, adiunkt w Katedrze Literatury Porównawczej na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego; filolog klasyczny, komparatysta, eseista, tłumacz, pisarz. Od 2002 roku pełnomocnik Rektora ds. Ośrodka Dydaktycznego Uniwersytetu Śląskiego w Rybniku.

  4. POKAŻ WSZYSTKIE PYTANIA. Zbigniew Marian Kadłubek (ur. 22 stycznia 1970 w Rybniku) – polski filolog klasyczny, komparatysta, eseista, tłumacz, pisarz, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor uczelni w Katedrze Literatury Porównawczej na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

  5. 16 paź 2014 · prof. Zbigniew Kadłubek Mądra, wyważona, tłumacząca Śląsk i jego aspiracje reszcie Polski - tak oceniona została mowa prof. Zbigniewa Kadłubka, przedstawiającego w Sejmie obywatelski...

  6. www.bazhum.muzhp.pl › media › filesZbigniew Kadłubek

    112 Zbigniew KADŁUBEK „eseista żyje w punkcie przecięcia czasów. Zwraca się ku przeszłości, a jedno-cześnie patrzy przed siebie. Bada to, co już się zdarzyło, aby poznać to, co do-piero nadejdzie”. Kwestia czasu, o której mówią Kowalczyk i Schmied, jest dla eseju szcze-gólnie istotna.

  7. 28 sty 2021 · Cygaro Eichendorffa. Zazwyczaj ckliwie a płaczliwie o Eichendorffie górnośląscy ludkowie sentymentalni sobie rozprawiali jako o poecie swoim, najbardziej swoim oraz swojskim i oswojonym. Aczkolwiek zapomnianym. Zapominanym usilnie. Wybijanym z głowy przez władze, dawniej i nie tak dawno.