Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zbigniew Marcin Kuderowicz (ur. 12 listopada 1931 w Kielcach, zm. 27 kwietnia 2015 [1]) – polski filozof, historyk i etyk, nauczyciel akademicki, profesor nauk humanistycznych . Życiorys. Wykładał m.in. na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie od 1974 do 1984 pełnił funkcję dyrektora Instytutu Filozofii [2] i Uniwersytecie Warszawskim.

  2. Kto pisze takie rzeczy? O czym to w ogóle jest? O książce Kuderowicza zapomniałem prawdopodobnie jeszcze tego samego dnia, przypomniała mi się zaś w chwili, w której jej autor objawił się przede mną jako mój potencjalny pracodawca.

  3. Filozof w trzech słowach (37) Zbigniew Kuderowicz: Centrala W 1981 roku pracowałem w centrali telefonicznej na Smolnej, w nieistniejącym już wydawnictwie Książka i Wiedza. Dziś widuje się takie tylko na filmach, gdyż obsługiwane były manualnie, po ludzku, nie to, co teraz.

  4. Urodzony: 12.11.1931 Zmarły: 27.04.2015. prof. zw. dr hab. Zbigniew Marcin Kuderowicz - polski filozof, etyk i historyk. Absolwent UW (filozofia). Specjalista z zakresu historii filozofii niemieckiej i polskiej XIX i XX wieku. Autor lub współautor sporej ilości publikacji, w tym także wydanych w formie książkowej.

  5. Filozof w trzech słowach (39) Zbigniew Kuderowicz: Giegiel. #filozofia. Autor: Piotr Nowak. Udostępnij: Książę Nikołaj Bołkoński, epizodyczny bohater "Wojny i Pokoju", ojciec księcia Andrzeja, na starość źle sypiał, unikał więc snu. Piotr Nowak, fot. Bartek Syta. Co noc kazał sobie słać w innym pomieszczeniu.

  6. Oświecenie a egalitaryzm. Zbigniew Kuderowicz. W filozoficznej antropologii problematyka równości między ludźmi, okre-ślana dzisiaj jako egalitaryzm (lub prawa człowieka), występowała w dwoja-kiej roli. Pierwsza polegała na ustaleniu, jakie cechy ludzkie mają charakter powszechny.

  7. 6 lut 2016 · Zbigniew Kuderowicz zmarł niedawno, w kwietniu 2015 roku. Był tylko kilka lat młodszy od Leszka Kołakowskiego, z którym połączyły go zresztą pewne związki terytorialne i środowiskowe – obaj byli związani z Radomiem (Kołakowski urodził się w tym mieście, Kuderowicz zmarł), obaj także przeszli przez fenomen warszawskiej ...