Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zbigniew Libera jest uznawany za prekursora sztuki krytycznej, tzw. sztuki ciała oraz estetyki queer, którą wprowadził pod koniec lat 80. w swoich fotograficznych autoportretach. W swoich pracach analizuje i krytykuje przyjęte konwencje, kulturę (masową), tradycyjne modele wychowania.

  2. Zbigniew Libera. 7.07.1959. #fotografia. Autor: Culture.pl. Udostępnij: Fotograf, autor wideo i obiektów. Jeden z głównych reprezentantów sztuki krytycznej. Urodził się 7 lipca 1959 roku w Pabianicach. Mieszka w Warszawie. Działalność twórczą rozpoczął na początku lat osiemdziesiątych.

  3. 14 maj 2023 · Struktura. Zbigniew Libera: Zdefiniował to, co uznaję za realne. Od dawna żyjemy w obozie życia, który stworzył Libera. Dziś mówimy już z wewnątrz jego przejmującej architektury, mieszkamy w panoptykonie z wieżyczkami strażniczymi. Krzysztof Siwczyk. 14 maja 2023. Prawdziwie profetyczna sztuka doskonale sprawdza się w każdym czasie i miejscu.

  4. 26 kwi 2022 · Zbigniew Libera jest jednym z najważniejszych artystów sztuki krytycznej w Polsce. W swojej sztuce porusza tematykę m.in. kultury masowej i medialnej manipulacji, konsumpcjonizmu, stereotypów płciowych oraz tabu związanego z ciałem. Artysta interdyscyplinarny, posługujący się różnorodnymi mediami tworzy od lat 80.

  5. www.zbigniewlibera.com › bio-plZbigniew Libera

    Strona zbigniewlibera.com prezentuje twórczość wybitnego artysty Zbigniewa Libery. Jego artystyczna kariera, rozpoczęta w latach 60. XX wieku, trwa nieprzerwanie aż do współczesnych czasów XXI wieku. Zbigniew Libera jest czołowym reprezentantem Sztuki Krytycznej w Polsce.

  6. Bogusław Deptuła. Anarchistyczne i wątpiące realizacje Libery ujawniają luki w demokratycznej strukturze państwa i społeczeństwa. Retrospektywa w warszawskiej Zachęcie jest pierwszą taką wystawą w jego dorobku. Tweet. Jeszcze 2 minuty czytania. „Zbigniew Libera. Prace z lat 1982-2008”. Kurator: Dorota Monkiewicz, projekt ekspozycji: Robert Rumas.

  7. Zbigniew Libera: „Sztuka krytyczna” – termin, którego jako pierwszy użył bodajże Ryszard Kluszczyński – jest po prostu krytycznym spojrzeniem na wszystko – na społeczeństwo, na kulturę, na samą sztukę. Myślę, że w Polsce były trzy fazy sztuki krytycznej.