Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Kozłowa Góra ma szczególne znaczenie dla gatunków wodno-błotnych. Lęgną się tu gatunki figurujące w polskiej czerwonej księdze, jak bąk , rybitwa białowąsa , zielonka , sieweczka obrożna , a także gatunki chronione dyrektywą siedliskową UE: kropiatka , derkacz , zimorodek , dzierzba gąsiorek .

  2. 28 lut 2018 · Zbiornik Kozłowa Góra / Jezioro Świerklaniec. Leszek Bensz 28 February 2018. Zbiornik Kozłowa Góra, jest obecnie strategicznym rezerwuarem wody pitnej, ale również miejscem rekreacji dla tysięcy mieszkańców naszych okolic, którzy spacerują wałami, jeżdżą na rowerze, czy też łowią ryby na tym malowniczym zbiorniku.

  3. Barwa wód zbiornika Kozłowa Góra zasadniczo jest niekorzystna. Średnie miesięczne wartości wskaźnika, który o tym decyduje w wieloleciu hydrologicznym 1975-1999 wahały się od 33 mg Pt/dm 3 w lutym do 59 mg Pt/dm 3 w sierpniu.

  4. Kozłowa Góra to zbiornik, który wziął nazwę od miejscowości, w której się znajduje – Kozłowa Góra. Wiele osób nazywa go zbiornikiem Świerklaniec, gdyż znajduje się on również w tej miejscowości. Otoczony jest z jednej strony pięknym parkiem Świerklaniec, jednym z najpiękniejszych i największych parków w województwie.

  5. 19 lip 2023 · Zakład Produkcji Wody Kozłowa Góra zasilany jest w wodę z jazu upustowego zapory czołowej zbiornika. Całe jezioro zresztą – z punktu widzenia wodociągowców nazywane jest Zbiornikiem Kozłowa Góra. Pierwotna technologia stacji uzdatniania oparta była na filtracji filtrami piaskowymi i dezynfekcji wody uzdatnionej za pomocą chloru.

  6. 15 sty 2022 · Zbiornik Kozłowa Góra, inaczej nazywany Jeziorem Świerklaniec, to zbiornik zaporowy utworzony na rzece Brynica, nieco na wschód od Świerklańca i Kozłowej Góry, stąd nazwa. Zbiornik Kozłowa Góra powstał w latach 1933-39, na terenach dawnego pogranicza rosyjsko-pruskiego, dla celów militarnych.

  7. Jezioro Świerklaniec (lok. Wał, Dioblina), znane także jako zbiornik Kozłowa Góra, to największy sztuczny zbiornik wody pitnej w okolicy Piekar Śląskich. Wybudowany został na przełomie lat 1935 - 39 w oparciu o spiętrzenie wód rzeki Brynicy, jego całkowita powierzchnia przy maksymalnym poziomie wypiętrzenia (278,93 m n. p. m.) wynosi 5,87 km2.