Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 23 lut 2020 · Rozsądek można rozumieć jako zdolność do świadomego myślenia i działania, czyli wglądu we własne myśli i uczucia oraz refleksję nad własnym zachowaniem. Można powiedzieć, że jest to przeciwne...

  2. Rozsądek, zdrowy rozsądek (w różnych znaczeniach: nowołac. sensus communis, ang. common sense, niem. Verstand) – pojęcie pojawiające się w filozofii współczesnej, zwłaszcza w wielu prądach brytyjskiej filozofii analitycznej, wyprowadzone z dawniejszej koncepcji sensus communis („zmysłu wspólnego”).

  3. Co to jest zdrowy rozsądek: Zdrowy rozsądek jest zbiorem wiedzy, przekonań i wyjaśnień, opartych na osobistym doświadczeniu lub mądrości ludowej, które są podzielane przez wspólnotę (rodzinę, wieś, naród) i które są uważane za rozważne, rozsądne, logiczne i ważne.

  4. 25 gru 2023 · Rozsądek jest niezwykle ważny w życiu codziennym, ponieważ pozwala nam podejmować świadome i przemyślane decyzje, które prowadzą do osiągnięcia naszych celów i uniknięcia niepotrzebnych problemów. Dzięki rozsądkowi jesteśmy w stanie ocenić sytuacje, przewidzieć konsekwencje naszych działań i wybrać najlepsze rozwiązania.

  5. Zdrowy rozsądek to umiejętność postrzegania i identyfikowania właściwych zachowań w różnych sytuacjach. Filozofowie tak jak Arystoteles, Kartezjusz i Reid badali pojęcie zdrowego rozsądku i jego istnienie w ludzkiej mentalności. W socjologii jest on używany jako narzędzie do analizy społeczeństwa i oceny badań socjologicznych.

  6. zdrowy rozsądek, filoz.: 1) zdolność ludzkiego umysłu do przyswajania głównie na drodze poznania potocznego różnych prawd, niezbędnych w zwyczajnych okolicznościach życia; 2) w szkole szkockiej: ogół panujących opinii, narzucających się każdemu rozumnemu umysłowi, przyjmowanych bardziej ze względu na to, że cieszą się one ...

  7. Właśnie o to chodzi przy używaniu zdrowego rozsądku – każda czynność, którą wykonujemy, niesie ze sobą konsekwencje. Zdrowy rozsądek pozwala je dostrzec i wziąć pod uwagę w naszych działaniach. Warto pokazywać takie oczywistości, o których nie pamiętamy.