Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Co to jest choroba Kawasakiego. Choroba Kawasakiego lub zespół Kawasakiego (tzw. zespół skórno-śluzówkowo-węzłowy) to ostra choroba zakaźna, w przebiegu której dochodzi do uogólnionego zapalenia tętnic różnego kalibru – główne znaczenie ma zajęcie dużych naczyń wieńcowych, z towarzyszącymi zmianami błon śluzowych i ...

  2. Choroba Kawasakiego to zapalenie tętnic, głównie małych i średnich. Choroba Kawasakiego występuje głównie u dzieci poniżej 5. roku życia. Choroba w większości przypadków ustępuje bez długoterminowych powikłań. Przyczyna choroby Kawasakiego nie jest znana. Najprawdopodobniej na zachorowanie ma wpływ predyspozycja genetyczna ...

  3. W przebiegu choroby Kawasakiego obserwuje się przede wszystkim zapalenie dużych naczyń wieńcowych z ich następowym poszerzeniem, tworzeniem zmian tętniakowatych i niedokrwienie mięśnia sercowego mogące doprowadzić do zawału serca. Chorują głównie dzieci w 1-8 r.ż. (szczyt zachorowań w wieku ok. 18 miesięcy), częściej chłopcy.

  4. 19 maj 2020 · Choroba Kawasaki (nazywana wcześniej skórno-śluzówkowym zespołem węzłów chłonnych) ma charakter samoograniczający się i zazwyczaj ustępuje po około 12 dniach. Szybkie leczenie ma kluczowe znaczenie dla uniknięcia poważnych problemów sercowo-naczyniowych. Większość dzieci w pełni wraca do zdrowia.

  5. Zespół Kawasaki jest nazywany również chorobą Kawasakiego. Najczęściej występuje u dzieci, jednak może dotyczyć również dorosłych osób. Charakteryzuje się powstawaniem stanów zapalnych ścian naczyń krwionośnych, którym najczęściej towarzyszy bardzo wysoka gorączka.

  6. 27 paź 2016 · Choroba Kawasakiego to ostre zapalenie naczyń krwionośnych, przede wszystkim średniego kalibru, ale także dużych i małych. Zapalenie naczyń to naciekanie ich ścian przez komórki zapalne układu odpornościowego, co może prowadzić do martwicy ściany. W reumatologii takie choroby określa się jako układowe zapalenie naczyń.

  7. Choroba Kawasakiego jest ostrym zapaleniem naczyń krwionośnych, przede wszystkim średnich, ale również dużych i małych. Cierpią na nią najczęściej dzieci poniżej 5. roku życia, ale rzadko przed ukończeniem 6. miesiąca. Schorzenie kilkukrotnie częściej występuje u dzieci pochodzących z dalekiej Azji niż u dzieci z Europy.