Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 24 wrz 2019 · Zespół Westa to zaburzenia padaczkowe, które wynikają z uszkodzenia mózgowia. Choroba ta występuje u dzieci i niemowląt i należy do schorzeń o ciężkim przebiegu i trudnym leczeniu. Jakie są przyczyny zespołu Westa i jak rozpoznać objawy tej choroby u dziecka? Jakie są rokowania i jak wygląda leczenie w przypadku zespołu Westa?

  2. 2 cze 2023 · Co to jest zespół Westa? Zespół Westa (padaczka Westa) jest jedną z cięższych encefalopatii padaczkowych. Charakterystyczna jest triada objawów: napady padaczkowe (napady zgięciowe), zmiany w EEG (elektroencefalografii) o charakterze hipsarytmii, upośledzenie umysłowe.

  3. 27 cze 2017 · Zespół Westa to zespół padaczkowy charakterystyczny dla populacji dziecięcej. Zespół Westa jako padaczka dziecięca jest schorzeniem dość ciężkim, co wynika m.in. z tego, że prowadzić może ono do znacznego opóźnienia intelektualnego. Ryzyko dysfunkcji umysłowych jest tym większe, im później rozpoczęte zostanie leczenie ...

  4. 8 lis 2023 · Czym jest zespół Westa? Zespół Westa jest ciężkim zaburzeniem padaczkowym, występującym u dzieci w okresie niemowlęcym i powodującym trwałe następstwa w postaci między innymi niedorozwoju intelektualnego. Zaliczany jest do encefalopatii, czyli grupy schorzeń związanych z uszkodzeniem mózgu.

  5. 30 mar 2021 · 1. Co to jest zespół Westa? Zespół Westa został sklasyfikowany jako encefalopatia padaczkowa. W jej przebiegu zaburzony jest rozwój psychoruchowy (motoryka duża i mała) oraz funkcjonowanie poznawcze. Pojawia się również upośledzenie umysłowe, które dotyczyć może nawet 85 proc. chorych dzieci.

  6. 24 wrz 2017 · Przyczyny, objawy, leczenie zespołu Westa. Fot: dmytrobandak / fotolia.com. Zespół Westa to rodzaj niezwykle rzadkiej encefalopatii padaczkowej, która pojawia się u niemowląt i małych dzieci. Objawem choroby są charakterystyczne napady zgięciowe (niekontrolowane skłony) i opóźnienie rozwoju psychomotorycznego.

  7. Początek. Zobacz też. Przypisy. Zespół Westa, napady zgięciowe – występuje u niemowląt i małych dzieci – najczęściej między 3. a 9. miesiącem życia. Pojawienie się zespołu Westa u dzieci młodszych na ogół wiąże się z gorszym rokowaniem. Zespół Westa częściej stwierdza się u chłopców [1].