Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Organem prasowym Kościoła jest miesięcznik „Chrześcijanin”. Siedzibą władz Kościoła jest miasto stołeczne Warszawa. Podstawą prawną działalności Kościoła jest ustawa z dnia 20 lutego 1997 o stosunku Państwa do Kościoła Zielonoświątkowego w Rzeczypospolitej Polskiej.

  2. W Polsce największą z nich jest Kościół Zielonoświątkowy w RP, który liczy około 25 tysięcy wiernych. Kościoły zielonoświątkowe a Kościół katolicki – różnice 1) Wspólnoty zielonoświątkowe – podobnie jak inne wspólnoty protestanckie – przyjmują, że Pismo Św. stanowi nieomylną i samowystarczalną normę wiary i ...

  3. Wyznawcy pentekostalizmu są nazywani w Polsce zielonoświątkowcami z uwagi na najważniejsze dla nich wydarzenie – Zesłanie Ducha Świętego jako początek Kościoła, które w Biblii ( Dz.Ap. 2,1) określane jest jako Zielone Święta . Nabożeństwa zielonoświątkowe charakteryzują żarliwe modlitwy, głośne śpiewy i muzyka, a czasem także spontaniczny taniec.

  4. 6 lut 2024 · Ruch zielonoświątkowy, znany również jako pentekostalizm, jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się nurtów chrześcijaństwa na świecie. Jego korzenie sięgają początku XX wieku, a jego cechy charakterystyczne to silny nacisk na działanie Ducha Świętego, żywą wiarę oraz charyzmatyczne praktyki.

  5. Zielonoświątkowcy wierzą w nieomylność Biblii, Trójcę Świętą, nieśmiertelność duszy, zbawczą moc ofiary Chrystusa, jego powtórne przyjście oraz w rychły koniec świata. Świętują niedzielę jako dzień zmartwychwstania Jezusa.

  6. Kościół Zielonoświątkowy w Żyrardowie tworzy grupa osób, które doznały przemieniającego życie działania Ducha Świętego i chcą w aktywny sposób nieść przesłanie o Bożej łasce i miłości temu miastu. Wierzymy, że miłość wyraża się w praktyczny sposób, dlatego i my dążymy do tego, by przesłanie o Jezusie wyrażały nie tylko słowa, ale też nasze czyny.

  7. Ruch zielonoświątkowy dzieli się na liczne denominacje, które charakteryzuje wiara w konieczność świadomego odrodzenia przez uznanie Jezusa jako „osobistego zbawiciela” oraz intensywne przeżywanie obecności Ducha Świętego.