Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Ziemia Święta – termin pochodzący z Biblii, oznaczający Palestynę i Izrael jako miejsca rozgrywania się wydarzeń Starego i Nowego Testamentu. Od średniowiecza jest używany powszechnie przez chrześcijan [1], ale także w judaizmie i islamie . Ziemia Święta jest celem licznych pielgrzymek.

  2. 21 lis 2023 · Ziemia Święta to miejsce o ogromnym znaczeniu dla trzech głównych religii monoteistycznych: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Jest to obszar, który skrywa bogatą historię oraz fascynujące opowieści, pozostając jednym z najważniejszych miejsc dla pielgrzymów z całego świata.

  3. 3 maj 2023 · Ziemia Święta – obszar o ogromnym znaczeniu historycznym i religijnym dla chrześcijan, żydów i muzułmanów. Jest to miejsce wielu ważnych wydarzeń związanych z życiem i nauczaniem Jezusa Chrystusa oraz innych ważnych postaci religijnych. Poniżej przedstawię kilka najważniejszych miejsc.

  4. Ziemia Święta – poznaj najważniejsze miejsca kultu religijnego. Azja Agnieszka Słupecka19.09.2023. Ziemia Święta odnosi się do regionu na Bliskim Wschodzie, który jest uważany za święty przez trzy główne religie monoteistyczne, czyli judaizm, chrześcijaństwo i islam.

  5. Ziemia Święta, nazwa Izraela lub Palestyny w języku pielgrzymów chrześc., powszechnie używana od średniowiecza; wyraża przekonanie o uświęceniu tego kraju obecnością Jezusa, co dotyczy szczególnie miejsca jego narodzin, śmierci i zmartwychwstania.

  6. Tak czy inaczej, pierwsze znaczenie pojęcia „ziemia święta” narzuca się poniekąd samo: Ziemia Święta jest to kraj uświęcony przez historyczne przebywanie Zbawiciela wśród nas, kraj, w którym po dziś dzień można dotknąć Jego śladów. Ziemia przeklęta – w jakim sensie?

  7. terrasancta.pl › pl › historia-ziemia-swietaKomisariat Ziemi Świętej

    Historia Ziemi Świętej, w odróżnieniu od innych obszarów kuli ziemskiej, jest niezwykła i złożona. Wąski kraj stanowiący pomost między rozległymi kontynentami Azji i Afryki był nieustannie przemierzany przez ludy z północy i południa, co sprzyjało częstym przemianom na tym skrawku ziemi.