Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Ziemiórka pleniówka (Sciara militaris) – muchówka z rodziny ziemiórkowatych (Sciaridae), z rodzaju Sciara. Długość do 6 mm, czarna, z odwłokiem jaskrawożółtym od spodu. Występuje głównie w wilgotnych lasach. Jej larwy są przyczyną niezwykle rzadkiego zjawiska masowej wędrówki larw o nazwie pleń.

  2. 9 lut 2024 · Ziemiórki pleniówki to muszki, których larwy szkodliwe dla kwiatów doniczkowych. Podpowiadamy, jak rozpoznać, że rośliny zostały zaatakowane przez ziemiórki pleniówki. Jakie są domowe sposoby na zwalczanie ziemiórki? Jaki preparat działa na ziemiórki?

  3. 16 gru 2020 · Ziemiórkom niewątpliwie sprzyja ciepło w pomieszczeniach i nadmierna wilgotność podłoża, a objawami ich żerowania jest żółknięcie, brązowienie i stopniowe zamieranie roślin. Ziemiórka pleniówka Sciara militaris w naturze żyje w wilgotnych górskich lasach, również w Polsce. Postać dorosła jest małym latającym owadem, a ...

  4. 31 lip 2021 · Ziemiórka pleniówka (Sciara militaris) jest drobną, czarną muchówką z rodziny ziemiórkowatych. Ma około 2 mm długości, przezroczyste skrzydełka oraz długie czułki i można ją zauważyć latającą nad ziemią roślin doniczkowych. Choć postać latająca nie jest szkodnikiem , to jest zwyczajnie dokuczliwa.

  5. 26 paź 2020 · Ziemiórka pleniówka, czyli z łaciny Sciara militaris to owad z rodziny muchówek. Budowa jej ciała jest wyjątkowo drobna i wynosi od dwóch do czterech milimetrów długości. Ziemiórki są ciemne i bardzo łatwo pomylić je z muszkami owocówkami. Posiadają długie nogi, smukłe ciało i długie czułki.

  6. 29 mar 2024 · Ziemiórki, a właściwie ziemiórki pleniówki należą do muchówek. Beznogie larwy osiągają długość 6-8 mm. Białe ciało kontrastuje z czarną głową. Jest przezroczyste i widać przez nie ciemny przewód pokarmowy. Dorosłe ziemiórki przypominają muszki owocówki - są czarne z żółtym odwłokiem. Mają nogi, skrzydełka i czułki.

  7. 6 kwi 2023 · Czy wiesz, że należąca do tej rodziny ziemiórka pleniówka żyje w wilgotnych lasach, a jej larwy odbywają bardzo spektakularne wizualnie wędrówki, które nazywają się pleń. To stąd pochodzi nazwa tej muchówki. Czasami można natknąć się na błędną informację, że to właśnie pleniówka pojawia się w domowych doniczkach.