Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 12 gru 2022 · Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że ze względu na utrzymującą się niską temperaturę powietrza, zaczynają się rozwijać zjawiska lodowe. Chodzi m.in. o śryż i lód brzegowy, które powstają na rzekach. O czym świadczy fakt, że na wodzie pojawiły się te formacje? Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Wyborcza.pl.

  2. 29 gru 2022 · Encyklopedia, Wiedza, Wydarzenia. Śryż, kra, lepa, lód, zator, to zjawiska lodowe występujące na rzekach i innych zbiornikach wodnych. Wyjaśniamy, czym są. Zjawiska składowe zamarzania rzeki. Reklama. Zlodzenie rzeki (inaczej zamarznięcie) to proces złożony. Składa się on z kilku etapów.

  3. Zjawiska lodowe – formy zlodzenia rzeki pojawiające się w fazie zamarzania, trwałej pokrywy lodowej i spływu lodu. W fazie zamarzania występują: śryż. lepa. lód denny. lód brzegowy. krążki lodowe. częściowa pokrywa lodowa. W fazie spływu lodu występują: kra. zator lodowy. Kategoria: Hydrologia.

  4. Fascynujący świat lodu. Dariusz Witkowski IMGW-PIB/Centrum Hydrologicznej Osłony Kraju. Rozwój zjawisk lodowych w rzekach rozpoczyna się, gdy temperatura powietrza spada poniżej 0°C a woda jest przechłodzona. Na morzu istotne znaczenie mają też inne czynniki, jak zasolenie czy prądy morskie.

  5. El lodowiec jest znany jako seria zjawisk związanych z lodowcami. Z kolei lodowce to masy lodu, które gromadzą się na obszarach górskich pokrytych wiecznym śniegiem, których dolna część osuwa się powoli jak rzeka. Lodowiec staje się niezwykle ważny w obliczu badań geologicznych dolin i gór.

  6. Lodowce to skompresowane masy lodu, które tworzą się przez tysiące lat. Ciągłe opady śniegu i ciągłe niskie temperatury poniżej 0 stopni powodują, że śnieg gromadzi się w tym samym miejscu, powodując jego przemianę w lód. Lodowce to największe obiekty na naszej planecie i chociaż wydają się nieruchome, poruszają się.

  7. 21 lis 2023 · Temperatury robią się coraz niższe i coraz częściej w nocy spadają poniżej zera. W efekcie wszelkie opady, czy to śnieg, czy deszcz powodują gołoledź. Jednak to nie one mogą być najniebezpieczniejsze, a krupa czy lodowy śnieg. Co to za zjawiska? Sprawdź na stronie dziendobry.tvn.pl.