Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. W filozofii teistycznej zło to stan nieistnienia, nieobecności lub zakłócenia dobra rozumianego jako stan, w jakim bóg (osobowy absolut) chce, aby rzeczy się znajdowały. Np. według chrześcijan całe zło na świecie ma swoje źródło w złym używaniu wolności, w zdolności niszczenia dzieł Bożych [2].

  2. 24 cze 2016 · Zło jest określeniem czegoś niezaprzeczalnie negatywnego, aczkolwiek ciężko wskazać konkretną sytuację, przedmiot, cechę czy cokolwiek, co można by nazwać jednoznacznie złym. Określając człowieka epitetem „zły”, mamy najczęściej na myśli kogoś, kto popadł w konflikt z prawem, bądź złamał (czy też łamie notorycznie różne zasady).

  3. 19 maj 2023 · Czym jest zło? Różne poglądy filozoficzne. 6 minut. Zło to złożone pojęcie, którym zajmowali się filozofowie od czasów starożytnych do współczesności. Poniżej zapoznamy się z najistotniejszymi stanowiskami dotyczącymi tego zjawiska. Zło jest jednym z tych pojęć, które potrafimy bardzo dobrze identyfikować w praktyce.

  4. Słownik języka polskiego PWN* zło. 1. «to, co jest niezgodne z zasadami etyki» 2. «czyn, wydarzenie wyrządzające komuś krzywdę» 3. «brak szczęścia» 4. daw. «w wierzeniach ludowych: działania złej siły» złom. 1. «niepotrzebne, zużyte przedmioty metalowe, pojazdy, maszyny lub odpady poprodukcyjne zbierane jako surowiec wtórny»

  5. Zło, trudny do precyzyjnego zdefiniowania, nieodłączny element ludzkiej egzystencji. Już od zarania dziejów, aż po czasy współczesne jesteśmy świadomi istnienia, doświadczamy, a nawet czasem sami tworzymy te diametralne przeciwieństwo dobra. Nie od dzisiaj próbujemy dotrzeć skąd ono się bierze i jaki ma wpływ na psychikę ludzką.

  6. Encyklopedia PWN. zło, filoz. to co niepożądane fizycznie lub moralnie;

  7. Taką definicję zła podaje słownik języka polskiego. Czym jest zło? Czy człowiek jest z natury zły? Dlaczego postępuje źle? Motyw zła często pojawia się już w Biblii. Ludzie czynią źle, ponieważ rodzą się z grzechem pierworodnym. Popełnili go Adam i Ewa. Skuszeni przez diabła zerwali owoce z drzewa, którego Bóg zabronił im dotykać.