Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Znaki edytorskie (tekstologia) – znaki stosowane w aparacie krytycznym w wydaniach krytycznych dzieł literackich (typ A) przy zestawiania różnych wersji tego samego tekstu literackiego. Ich celem jest pełne ukazanie poszczególnych faz powstania utworu literackiego i maksymalnie najpełniej oddać proces twórczy tekstu.

  2. 30 kwi 2019 · Błędy edytorskie w pracy dyplomowej. B łędy edytorskie to błędy, które występują w tekście pracy dyplomowej i są związane z jej redakcją i formatowaniem. Mogą to być błędy gramatyczne, ortograficzne, interpunkcyjne, stylistyczne oraz błędy związane z formatowaniem tekstu, np. błędy w numeracji stron, w spisie treści, w ...

  3. 27 mar 2019 · W ymogi edytorskie odnoszą się do aspektów formalnych pracy dyplomowej, takich jak struktura, formatowanie tekstu, sposób cytowania, poprawność językowa oraz liczba stron i wykresów. Podstawową zasadą, którą należy przestrzegać podczas pisania pracy dyplomowej, jest czytelność i spójność tekstu.

  4. 28 sty 2019 · Edytorstwo naukowe to dziedzina wiedzy praktycznej, zajmująca się udostępnianiem poprawnie ustalonych tekstów, udostępnianiem według określonych zasad, umożliwiających w sposób najskuteczniejszy dalsze postępowanie badawcze [1]. Dla niektórych z Was ta definicja może być nie do końca zrozumiała.

  5. Najpopularniejsze błędy edytorskie związane z formatowaniem i łamaniem tekstu to niewłaściwe używanie myślników i łączników, podwójne spacje, tworzenie akapitów i wyśrodkowań za pomocą spacji, a także wiszące spójniki (zwane także sierotami) i błędy łamania tekstu, takie jak “wdowa”, “bękart” czy “szewc”. Spis treści.

  6. 11 sty 2020 · A jakie są edycje podzielone ze względu na przeznaczenie? Wydanie typu A to wydanie naukowe, które w wyniku krytyki tekstu podaje tekst zgodny z wolą autora, rejestruje odmiany tekstu w aparacie krytycznym w taki sposób, aby badacz mógł odtworzyć dzieje kształtowania się utworu.

  7. działalność edytorska w szerszym znaczeniu polega na kształtowaniu właściwego poziomu merytorycznego i artyst.-graficznego książek; realizacji tych zadań służą określone metody edytorskie, zmieniające się w związku z postępem w dziedzinie techniki i technologii książki.