Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Tlenek cynku (biel cynkowa), ZnO – związek chemiczny z grupy tlenków, połączenie tlenu z cynkiem na II stopniu utlenienia. Stosowany m.in. jako pigment do farb. Związek ten jest otrzymywany w wyniku prażenia rudy cynkowej: siarczku cynku (ZnS) lub węglanu cynku (ZnCO 3) w obecności powietrza.

  2. 2 wrz 2018 · 02-09-2018. chemicznaolimpiada. Zn, cynk – czyli kolejna część notatek z chemii nieorganicznej do Olimpiady Chemicznej. Cynk to przyjemny pierwiastek, nadający się bardziej na I etap, ale oczywiście na II etapie również może się pojawić.

  3. Czy tlenek cynku jest szkodliwy? Tlenek cynku jest substancją nieszkodliwą, ale nie znaczy to, że nie można go przedawkować. Poza tym niektóre stężenia pierwiastka mogą być szkodliwe, zwłaszcza dla osób pracujących przy wyrobie farb, lakierów i tworzyw sztucznych.

  4. Tlenki amfoteryczne. (reagujące z mocnymi kwasami i mocnymi zasadami): np. Al 2 O 3, Ga 2 O 3, SnO 2 ,PbO 2, ZnO, CuO, BeO. Uwaga: powstający w czasie pasywacji glinu tlenek stanowi określoną odmianę tego związku, odporną na działanie stężonych kwasów i zasad. Tlenki amfoteryczne nie reagują z wodą:

  5. Wielki słownik ortograficzny PWN*. znój znoju; znojów. znoić się znoję się, znoisz się, znoją się; znój•cie się.

  6. 1. Które tlenki i wodorotlenki są amfoteryczne ? Zaczynamy od kluczowej kwestii, czyli ustalenia które tlenki i wodorotlenki są w ogóle amfoteryczne ? Zestawię je w tabeli, wraz z produktami reakcji z typowym kwasem (HCl) i zasadą (NaOH). Podsumowanie wodorotlenków amfoterycznych.

  7. Zobacz więcej w naszym serwisie o "znój". Słownik języka polskiego PWN - znaczenie słów, ich pisownia, odmiana i pochodzenie, frazeologia, porady i ciekawostki językowe. Największe w Polsce wiarygodne źródło informacji poprawnościowych Wydawnictwa Naukowego PWN.