Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zobacz więcej w naszym serwisie o "zabór". Słownik języka polskiego PWN - znaczenie słów, ich pisownia, odmiana i pochodzenie, frazeologia, porady i ciekawostki językowe. Największe w Polsce wiarygodne źródło informacji poprawnościowych Wydawnictwa Naukowego PWN.

  2. Zobor (586,9 m n.p.m.) – wapienny szczyt wyznaczający południowo-zachodni kraniec pasma górskiego Trybecz na Słowacji. Jego masyw wbija się klinem w obszar Niziny Naddunajskiej, przylegając do północnych osiedli Nitry. Stanowi, obok Žibricy (617 m n.p.m.) jedną z dwóch dominant niewielkiej, wyraźnie wyodrębniającej się w ...

  3. Daty, zaborcy, granice i historia rozbiorów. Zabór czy rozbiór państwa oznacza całościowe lub częściowe podzielenie suwerennego państwa pomiędzy państwa sąsiednie bez walki, tylko na drodze negocjacji dyplomatycznych. Zabory czy rozbiory odbywają się bez zgody miejscowej ludności, jednak nie dochodzi do walk.

  4. 30 sie 2005 · zbór to pierwotne słowo, inaczej zgromadzenie, zebranie ludzi nie koniecznie w religijnym celu. a to co ludzie nazywają kościołem, zborem, naprawdę to są ludzie wierzący w Jezusa mający wierność w jego krwi, przekonani jak Abraham był.

  5. Członków zboru określa się mianem zborowników. Na czele zboru stoi zwykle proboszcz, pastor lub rada starszych [a]. W zależności od eklezjologii danego wyznania zbór jest postrzegany jako odpowiednik katolickiej parafii lub diecezji (w znaczeniu kościoła partykularnego ). Użycie. Budynek (kościół)

  6. www.wikiwand.com › pl › ZoborZobor - Wikiwand

    Zobor – wapienny szczyt wyznaczający południowo-zachodni kraniec pasma górskiego Trybecz na Słowacji. Jego masyw wbija się klinem w obszar Niziny Naddunajskiej, przylegając do północnych osiedli Nitry.

  7. znaczenia: rzeczownik, rodzaj męskorzeczowy. (1.1) rel. lokalna wspólnota wiernych kościołów protestanckich oraz niektórych ugrupowań nieprotestanckich. (1.2) rel. świątynia protestancka. (1.3) daw. skupienie, zbiorowisko, zwykle ludzi [1] (1.4) daw. zjazd wyższych duchownych, sobór, synod [1] (1.5) daw. zbieranie, zbiórka [1]