Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Różnica pomiędzy należnością a wierzytelnością polega przede wszystkim na tym, że wierzytelność cechuje się zbywalnością, można ją przenieść na osoby trzecie (nawet bez zgody dłużnika), a także nimi obracać. Wierzytelność obejmuje także przedmioty o określonej wartości, a nie jedynie świadczenia pieniężne.

  2. 29 sie 2023 · Definicja zobowiązania wymagalnego. Zobowiązanie wymagalne, znane również jako zobowiązanie egzekwowalne, to takie zobowiązanie, którego spełnienie może być wymuszone przez wierzyciela na dłużniku. Oznacza to, że w momencie nieuregulowania zobowiązania w wyznaczonym czasie, wierzyciel ma prawo skorzystać z różnych środków ...

  3. 14 lip 2008 · Odpowiedź prawnika: Zobowiązania wymagalne. Zobowiązanie polega na tym, że wierzyciel może żądać od dłużnika świadczenia, a dłużnik powinien świadczenie spełnić. Świadczenie to może polegać na działaniu bądź zaniechaniu.

  4. 23 lis 2020 · Jak podano w par. 2 ust. 1 pkt 4, w układzie przedmiotowym prezentowane w nim są „wymagalne zobowiązania ‒ rozumiane jako wszystkie bezsporne zobowiązania, których termin płatności dla dłużnika...

  5. 2 wrz 2023 · Pojęcie Zobowiązania – FAQ 1. Co to jest zobowiązanie? Zobowiązanie to umowny stosunek prawny, w którym dłużnik zobowiązuje się do świadczenia określonej korzyści na rzecz wierzyciela. 2. Jakie są rodzaje zobowiązań? Wyróżniamy zobowiązania jednostronne, dwustronne i wzajemne oraz zobowiązania pieniężne i nienienieżne. 3.

  6. Wyróżnia się wierzytelności wymagalne oraz niewymagalne: Niewymagalne to te, które już powstały, ale jeszcze nie trzeba ich regulować. Przykładowo zaciągnięta pożyczka, której termin spłaty jeszcze nie upłynął albo wystawiona faktura, która musi być spłacona w ciągu 14 dni.

  7. Zobowiązanie wymagalnebezsporne zobowiązanie, którego termin płatności minął, a które nie zostało przedawnione lub umorzone [1] .