Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. RIP (ang. Routing Information Protocol) – jest to protokół routingu działający na podstawie wektora odległości. Wykorzystuje on w mechanice swojego działania algorytm Forda-Bellmanna. Pierwsza wersja protokołu RIP została wypuszczona na rynek w 1982 roku, ale niektóre podstawowe algorytmy tego protokołu były używane w sieci ARPANET już w 1969 roku.

    • EIGRP

      TROSZKĘ HISTORII. Korzenie Cisco sięgają do 1985 roku, kiedy...

    • OSPF

      Router wysyła pakiety hello w celu nawiązania sąsiedztwa z...

    • Switching

      Switching – to forma przesyłu pakietów używana w sieciach...

    • Model OSI

      Warstwa aplikacji Jest warstwą najwyższą, najbliżej...

  2. 8 wrz 2023 · RIP oznacza protokół informacji o routingu i jest szeroko stosowanym protokołem routingu w sieciach komputerowych. Jest używany przez routery do wymiany informacji o miejscach docelowych w sieci, dzięki czemu mogą określić najlepszą ścieżkę przesyłania dalej pakietów danych.

  3. Protokół RIP jest obecnie szeroko wykorzystywany w Internecie. Protokół RIP (Routing-Information Protocol) jest używany w sieciach jako podstawowa metoda wymiany informacji o routingu pomiędzy routerami. Specyfikacje protokołu RIP definiują dwa dokumenty RFC (Request For Comments) 1058 i 1723.

  4. Adres IP (Internet Protocol Address) to unikalny identyfikator przypisywany urządzeniom w sieci komputerowej. Jest on niezbędny do umożliwienia komunikacji między urządzeniami oraz identyfikacji nadawcy i odbiorcy danych. Ponadto, adres IP zapewnia możliwość trasowania (routingu) informacji w sieci.

  5. Routing Information Protocol ( RIP) jest jednym z najstarszych protokołów routingu wektora odległości, który zatrudnia liczbę przeskoków w postaci metryki trasowania. Protokół RIP zapobiega pętlom routingu, wprowadzając ograniczenie liczby przeskoków dozwolonych na ścieżce od źródła do miejsca docelowego.

  6. Demilitarized zone ( DMZ ), strefa zdemilitaryzowana bądź ograniczonego zaufania – jest to wydzielany na zaporze sieciowej ( ang. firewall) obszar sieci komputerowej nienależący ani do sieci wewnętrznej (tj. tej chronionej przez zaporę), ani do sieci zewnętrznej (tej przed zaporą; na ogół jest to Internet ).

  7. 24 mar 2023 · Protokół HTTP – jak działa? Przykład działania. Model żądanie-odpowiedź. Nagłówki HTTP. HTTP to protokół bezstanowy i bezpieczny. Ostatnia aktualizacja 21 sierpnia, 2023. W dzisiejszych czasach protokół HTTP jest niezwykle ważnym elementem infrastruktury internetowej.