Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zerubbabel ben Szealtiel − urodzony w Babilonii) − żyjący w VI w. p.n.e. Izraelita z plemienia Judaitów, syn Szealtiela, egzylarcha [ potrzebny przypis], namiestnik Judy. Stanął na czele jednej z pierwszych grup przesiedleńców powracających za pozwoleniem Cyrusa, króla perskiego, z „ niewoli babilońskiej ” (587/6 p.n.e. - 539 ...

  2. Zorobabel, żył w VI w. p.n.e., książę żydowski z dynastii Dawidowej; pod jego wodzą nastąpił powrót Żydów z niewoli babilońskiej do Jerozolimy; Zorobabel przyczynił się do odbudowy Świątyni Jerozolimskiej i pełnił funkcję namiestnika perskiego.

  3. www.przewodnik-katolicki.pl › Wiara-i-Kosciol › ZorobabelZorobabel - Przewodnik Katolicki

    Życie Zorobabela. Zorobabel urodził się w niewoli. Jego dziadek, Jechoniasz [Joakin], król Judy, który panował zaledwie trzy miesiące, został deportowany w 597 roku i osadzony w lochu pałacu. Wkrótce jednak król babiloński Ewil-Merodak ułaskawił jego dziadka i odtąd żyli jak przystało na książąt.

  4. Co to znaczy, że Zorobabel był sygnetem Pana (Aggeusza 2:23)? Odpowiedź W Aggeusza 2:23 czytamy: „W tym dniu” oświadcza Pan Wszechmogący, „zabiorę cię, mój sługo Zorobabelu, syna Szealtiela”, oświadcza Pan, „i uczynię cię jak mój sygnet, bo ja wybrali was.” Co Bóg miał na myśli, mówiąc, że Zorobabel był Jego ...

  5. www.wikiwand.com › pl › ZorobabelZorobabel - Wikiwand

    Z Wikipedii, wolnej encyclopedia. Zorobabel, syn Salatiela ( hebr. Zerubbabel ben Szealtiel − urodzony w Babilonii) − żyjący w VI w. p.n.e. Izraelita z plemienia Judaitów, syn Szealtiela, egzylarcha [ potrzebny przypis], namiestnik Judy. Szybkie fakty Występowanie, Ojciec ... Zamknij.

  6. Urodził się prawdopodobnie w Babilonie o czym może świadczyć jego imię - „nasienie Babilonu”. Ciekawe, że Zorobabel pojawia się w obu genealogiach Pana Jezusa w ewangelii Mateusza i Łukasza. Wszystko, co na pewno wiadomo o Zorobabelu pochodzi z ksiąg, które znajdują się w kanonie Starego Testamentu.

  7. 5 paź 2022 · Wreszcie Zorobabel i Jozue, za zachętą proroków, zabrali się do rozpoczęcia budowy domu Bożego w Jerozolimie (Ezd 5, 2). Tym razem, mimo donosów kolejnych wrogów (namiestnik Tattenaj i Sztarboznaj) do króla, nie przerwali prac. Nazwali się sługami Boga, którzy odbudowują świątynię na rozkaz króla Cyrusa.