Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Kod uzupełnień do dwóch (w skrócie U2 lub ZU2) – system reprezentacji liczb całkowitych w dwójkowym systemie pozycyjnym. Jest obecnie najpopularniejszym sposobem zapisu liczb całkowitych w systemach cyfrowych.

  2. 18 sty 2024 · Uzupełnienie do dwóch to sposób na zapisanie liczb ujemnych w systemie binarnym, gdy znak minus jest niedostępny. Minus jest zastępowany w reprezentacji dwójkowej przez cyfrę, zwykle pierwszą. Jeśli początkową cyfrą jest 0, to liczba jest dodatnia. Jeśli pierwszą cyfrą jest 1, to liczba jest ujemna.

  3. Najbardziej znaczący bit (ten który stoi po lewej stronie) określa znak liczby. Jeśli jest to jedynka, to liczba jest ujemna, w przeciwnym razie jest ona dodatnia. Dla przykładu posłużmy się otrzymaną wyżej postacią: $$(11001110)_{U2}$$ Teraz odliczamy kolejne potęgi dwójki począwszy od strony prawej.

  4. Zamiana liczby dziesiętnej na kod U2. Konwersja: System dziesiętny → Kod uzupełnień do dwóch. Pokaż obliczenia. Liczba bitów w kodzie: Strona służąca do zamiany liczby w postaci dziesiętnej na kod uzupełnień do dwóch.

  5. Przykład: Znaleźć liczbę przeciwną w kodzie U2 do danej liczby 1100100010111010111010010100001000000 (U2). Bez paniki, pokażemy w kolejnych krokach, jak to zadanie wykonać: Analizę liczby rozpoczynamy od ostatniej cyfry zapisu liczby.

  6. Kod uzupełnień do jedności to sposób zapisu liczb całkowitych oznaczany jako ZU1 lub U1. Liczby dodatnie zapisywane są jak w naturalnym kodzie binarnym, przy czym najbardziej znaczący bit – traktowany jako bit znaku – musi mieć wartość 0.

  7. Poradnik: Zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym i ubezpieczeniu zdrowotnemu, ustalania podstawy wymiaru oraz rozliczania i opłacania składek na te ubezpieczenia oraz na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych Zakład Ubezpieczeń Społecznych 2014 2r.