Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 19 lut 2024 · Główne zastosowania środków powierzchniowo czynnych to: środki emulgujące, dyspergujące, solubilizatory, detergenty, środki zmiękczające, myjące, piorące oraz bakteriobójcze. Związki powierzchniowo czynne (ZPC lub SPC) powszechnie występują w naszym otoczeniu – przede wszystkim wchodzą w skład środków czyszczących i kosmetyków.

  2. Istnieją 4 podstawowe grupy środków powierzchniowo czynnych. Są to związki: anionowo czynne, kationowo czynne, amfoteryczne, niejonowe. Czy środki powierzchniowo czynne zmiękczają twardą wodę? Surfaktanty są świetnym adsorbentem i wiążą cząsteczki na granicy faz.

  3. Znaki ekologiczne. Substancje powierzchniowo czynne — to grupa związków chemicznych, których cząsteczki są zbudowane z 2 elementów o przeciwnym powinowactwie do wody: z elementu hydrofobowego (o małym powinowactwie do wody) oraz elementu hydrofilowego (o dużym powinowactwie do wody). Część hydrofobowa to najczęściej alifatyczna ...

  4. Substancje powierzchniowo czynne są stosowane przede wszystkim w postaci roztworów wodnych i z tego względu klasyfikowane w zależności od rodzaju grupy hydrofilowej. Rozróżnia się związki anionowo czynne, kationowo czynne, amfoteryczne i niejonowe.

  5. Pod tym względem należy wyróżnić związki: niejonowe; jonowe (wśród nich wskazuje się na surfaktanty anionowe, kationowe, amfoteryczne i mezojonowe). Właściwości substancji aktywnych powierzchniowo na co dzień najlepiej dostrzegalne są w kosmetykach.

  6. 30 paź 2008 · Są to środki powierzchniowo czynne. Oto ich cechy: Szybko zwilża oczyszczana powierzchnie; Szybko emulguje oleje znajdujące się na tej powierzchni; Odczepia części stałe i oleiste, emulguje je i zawiesza; Stabilizuje otrzymana emulsje czy zawiesinę

  7. 31 mar 2019 · Środki powierzchniowo czynne lub środki powierzchniowo czynne to związki chemiczne, które działają jak środki zwilżające, obniżając napięcie powierzchniowe cieczy i zwiększając rozprowadzalność. Może to być na granicy faz ciecz-ciecz lub ciecz- gaz . Struktura środka powierzchniowo czynnego.