Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Pod tym pojęciem należy rozumieć teoretyczną antenę, która emituje sygnał o takim samym natężeniu we wszystkich kierunkach, przy czym sygnał ten dociera do hipotetycznej sfery otaczającej jego punktowe źródło. Należy zatem pamiętać, że zysk anteny jest zawsze wyrażany w dBi.

  2. Zysk energetyczny anteny – stosunek gęstości mocy wypromieniowanej przez antenę w danym kierunku U (Θ,φ) do gęstości mocy wypromieniowanej przez antenę wzorcową przy założeniu, że do obu anten została doprowadzona taka sama moc. W przeciwieństwie do zysku kierunkowego, który zależy jedynie od charakterystyki promieniowania ...

  3. 17 sty 2008 · Zysk energetyczny oprócz sprawności anteny opisuje również jej właściwości kierunkowe. Parametrem, który określa w jakim stopniu antena jest zdolna do skupiania energii jest jej zysk kierunkowy (directivity), czyli stosunek gęstości promieniowania w danym kierunku do średniej gęstości promieniowania.

  4. 18 cze 2023 · Zysk energetyczny anteny polega na skupieniu energii elektromagnetycznej w kierunku, w którym została skierowana. Im większy zysk energetyczny anteny, tym większa moc sygnału będzie docierać do odbiorcy. W rezultacie, zwiększona moc sygnału oznacza lepszą jakość transmisji danych bezprzewodowo.

  5. Zysk kierunkowy anteny – parametr anteny określający jej zdolność do kierunkowego promieniowania energii elektromagnetycznej w stosunku do anteny przyjętej za wzorzec. Parametr ten jest wyznacza się z reguły w odniesieniu do źródła izotropowego (anteny bezkierunkowej) za pomocą wzoru: gdzie: G – zysk kierunkowy anteny [dB]

  6. 8 sty 2021 · Co to jest antena? Na początek wypada powiedzieć czym jest właściwie antena, a nuż ktoś nie będzie wiedzieć. Tak więc, antena jest to urządzenie zamieniające fale radiowe w sygnał elektryczny i sygnał elektryczny w fale radiowe. Dość oczywiste. Skomplikowana antena.

  7. 10 wrz 2011 · Zysk anteny: Jest to relatywny przyrost mocy wypromieniowanej przez antenę przy maksymalnym zasilaniu w odniesieniu do energii wypromieniowanej przez wzorcową bipolową antenę półfalową. Wartość ta jest wyrażona w jednostce dB. Wartością referencyjną jest 0dBD (zero decybeli w odniesieniu do wzorcowej anteny dipolowej).