Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Co to jest ząb ćwiekowy? Ząb ćwiekowy to rodzaj protezy stomatologicznej służącej do odbudowy zniszczonego zęba. Jego kluczowym elementem jest ćwiek, który jest umieszczany w kanale korzeniowym zęba. Ćwiek może być wykonany z różnych materiałów, takich jak metal, ceramika czy włókno szklane.

  2. Ząb ćwiekowy (ząb sztyftowy) – stałe uzupełnienie protetyczne odbudowujące ząb. Stanowi rodzaj wkładu koronowo-korzeniowego , jest jednak uzupełnieniem samodzielnym i składa się zwykle z ćwieka oraz korony całkowitej [3] połączonych na stałe (tj. bez cementu ) i umieszczanych w jamie ustnej pacjenta razem podczas jednej wizyty ...

  3. 19 mar 2022 · Zęby ćwiekowe stanowią rodzaj wkładu koronowo-korzeniowego. Ząb ćwiekowy – co to jest? Ząb ćwiekowy składa się z dwóch głównych części – ćwieka oraz korony całkowitej, dzięki czemu odwzorowuje korzeń zęba wraz z jego koroną naturalną. Oba elementy trwale łączy się ze sobą bez użycia cementu.

  4. Podsumowanie. Ząb ćwiekowy to zaawansowany zabieg stomatologiczny, który jest stosowany w przypadkach zaawansowanej próchnicy, złamań lub innych poważnych uszkodzeń zęba. Pozwala to pacjentom na zachowanie swoich naturalnych zębów i utrzymanie zdrowia jamy ustnej.

  5. 26 sty 2024 · Ząb ćwiekowy to jeden ze sposobów na ratowanie i odbudowę zniszczonego zęba, o którym warto wiedzieć więcej. Z tego artykułu dowiesz się, czym jest, kiedy się go stosuje oraz ile kosztuje i jak o niego dbać.

  6. 10 paź 2023 · Choroby zębów. Jak zbudowany jest ząb? Anatomia zęba. Zęby osadzone są zębodołach, znajdujących się w wyrostku zębodołowym szczęki oraz w części zębodołowej żuchwy. Każdy ząb składa się z: korony, szyjki oraz korzenia. Korona zęba to część widoczna w jamie ustnej. Znajduje się ona powyżej pokrytego dziąsłem wyrostka zębodołowego.

  7. Ząb ćwiekowy – stałe uzupełnienie protetyczne odbudowujące ząb. Stanowi rodzaj wkładu koronowo-korzeniowego, jest jednak uzupełnieniem samodzielnym i składa się zwykle z ćwieka oraz korony całkowitej połączonych na stałe i umieszczanych w jamie ustnej pacjenta razem podczas jednej wizyty.