Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Hiobowe wieści – pochodzenie wyrażenia. Hiob to główna postać księgi nazwanej jego imieniem. Należy ona do grupy Ksiąg mądrościowych (dydaktycznych). W Biblii znajdziecie ją w Starym Testamencie zaraz przed Księgą Psalmów. Hiob był człowiekiem bardzo sprawiedliwym, unikającym zła oraz głęboko wierzącym w Boga.

  2. Zła Wieś (niem. Bösendorf) – wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie gdańskim, w gminie Trąbki Wielkie. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa gdańskiego. Wieś stanowi sołectwo gminy Trąbki Wielkie.

  3. Jak dojechać. Plan miasta. W miejscowości Zła Wieś znajduje się cudowna kraina stworzona dla dzieci i nie tylko. W tym agroturystycznym gospodarstwie o powierzchni 8 ha znajdują się alpaki, lamy suri, osły - w tym największy osioł na świecie Poitou oraz najmniejszy mikro osiołe...

  4. Co rozumiesz przez pojęcie wieś włościańska ? Czy tym pojęciem określasz status wsi po uwłaszczeniu z 1864 r. (a właściwie od 1866 r.) ?? Pozdrawiam ! Tadek

  5. 19 cze 2020 · Podróże 19 cze 2020 | Redaktor. fot. Anna Kopeć. Zaledwie kilka kilometrów od Bydgoszczy znajduje się prawdziwa przyrodnicza perełka naszego regionu - Kraina Dolnej Wisły. To malownicze miejsce, gdzie poczujemy pełną więź z naturą - dosłownie i w przenośni możemy ją chwytać garściami.

  6. ‘przerażające, tragiczne wieści’; wyr. rzecz., bibl. Aluzja do tragicznych wiadomości przekazywanych Hiobowi, który mimo że został pozbawiony całego mienia, dzieci, dotknięty chorobą, nie stracił wiary i pozostał wierny Bogu (Hi 1, 13-19); Rozeszła się hiobowa wieść – w szkole przeprowadzone zostaną egzaminy sprawdzające. Podoba się? Tak Nie.

  7. 7 maj 2021 · Jest to tłumaczenie z języków oryginalnych. Hiobowa wieść. Zwrot jest integralnym składnikiem j. polskiego. Hiob był człowiekiem zamożnym, bogobojnym, unikającym zła. Majątek jego stanowiło: siedem tysięcy owiec, trzy tysiące wielbłądów, pięćset wołów, pięćset oślic, oraz wielka liczba służby.