Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

1. Złoty gol. Złoty gol, złota bramka – nieużywana obecnie zasada w piłce nożnej dotycząca dogrywek, wprowadzona przez FIFA po raz pierwszy w mistrzostwach świata juniorów w 1993. Polegała na zakończeniu dogrywki w momencie zdobycia bramki przez którąś z drużyn.

2. 14 cze 2022 · Złoty gol – na czym polegała ta zasada. 1.1. Historia. 2. Kiedy złoty gol zdecydował o losach kluczowych spotkań? Złota bramka, bo tak również nazywa się tę zasadę obowiązującą przez jakiś czas w futbolu, dotyczyć mogła jedynie meczów pucharowych, które nie mogły zostać rozstrzygnięte remisem. Wprowadzono ją, aby uatrakcyjnić przebieg dogrywek.

3. Czym jest zasada złotego gola? Wspomniana reguła zakładała, że pierwsza bramka zdobyta w dogrywce danego meczu, automatycznie kończy rywalizację. Jeden gol, zdobyty tuż po rozpoczęciu dodatkowego czasu gry, mógł przekreślić szanse jednych i wprawić w ekstazę drugich.

4. Zasada złotego seta obowiązuje przy ustalaniu zwycięzcy dwumeczu, przy tej samej liczbie zwycięstw. Przykładowo, jeżeli drużyna A wygrała pierwszy mecz rezultatem 3:2, lecz w drugim uległa drużynie B 2:3 to w drugim spotkaniu następuje konieczność rozegrania „złotego seta”, który daje możliwość wyłonienia zwycięzcy potyczki.

5. 2 lip 2020 · Złoty gol. Gdy Robert Pires wchodził na boisko w 86. minucie finałowego starcia w Rotterdamie, mało kto spodziewał się, że Francja jeszcze wróci do gry. Włosi prowadzili wówczas 1:0 po trafieniu Marco Delvecchio i byli o krok od tytułu. W doliczonym czasie otrzymali jednak pierwszy cios.

6. 10 kwi 2024 · Co to znaczy under i over w bukmacherce? W takich zakładach chodzi o liczbę np. uznanych bramek w trakcie spotkania. Linia zakładu wyznacza granicę pomiędzy zakładami Under/Poniżej (poniżej jakiejś liczby) i Over/Powyżej (powyżej tej liczby). Liczby te są zwykle podawane w postaci liczby całkowitej lub połówki np. 2.5.

7. 1 dzień temu · Kurs złota GOLD 26.04.2024. Przez to też cena złota nadal utrzymuje się relatywnie wysoko w piątek rano. Do godziny 7:30 najbardziej aktywnie handlowany kontrakt terminowy na złoto (czerwiec) wzrósł o 5,50 USD do 2 348,00 USD za uncję trojańską.