Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Nasikabatrachus sahyadrensis – gatunek płaza, jeden z dwóch przedstawicieli rodziny Nasikabatrachidae (obok Nasikabatrachus bhupathi [3] ). Występuje w Ghatach Zachodnich w południowych Indiach. Najczęściej używane nazwy dla tego gatunku to żaba purpurowa lub żaba świnionosa.

  2. 30 gru 2022 · Znakiem charakterystycznym dla żaby jest widoczna na szyi litera V, która odznacza się, ponieważ jest zawsze znacznie ciemniejsza, niż reszta ciała. Żaba od spodu jest jaśniejsza, brzuszek ma w kolorze żółtym, białym lub szarym z brązowymi plamkami.

  3. Skóra jest gładka. Żaba purpurowa dorasta od 5,3 do 9 centymetrów. Pożywienie: Głównym pożywieniem żaby purpurowej są termity i inne bezkręgowce podobnej wielkości. Kijanki żywią się drobną zawiesiną w wodzie. Charakterystyczny wygląd: Żaba ta posiada bardzo charakterystyczny, niemal kosmiczny wygląd.

  4. Żaba purpurowa posiada podobny tryb życia i budowę ciała jak płazy z rodzaju Rhinophrynus i Hemisus. Żaba świnionosa zwana jest żywą skamieniałością. Gatunek powstał 130-180 mln lat temu(najstarszy gatunek żaby w Indiach) i prawdopodobnie przybył z Afryki do Indii przez pomost lądowy.

  5. Żaba jest w stanie złożyć od 3.000 do 20.000 XNUMX jaj. w okresie godowym i może rozmnażać się kilka razy w roku. Jaja pozostaną w wodzie przez około 10 dni, w tym czasie wyklują się z nich larwy o wadze 6 mg, bez pyska i ogona, więc żywią się resztkami jaja i galaretką, która się tam znajduje.

  6. 31 sie 2017 · Żaba Bhupathiego (Nasikabatrachus bhupathi) wydaje się paskudna, ale każda z jej cech to efekt niezliczonych lat ewolucji. Małe oczy, wydłużony ryjek oraz krótkie szerokie łapki w kształcie podobnym do łopat to sposoby przystosowywania się do życia pod ziemią.

  7. Żaby purpurowe posiadają nadęte ciało, krótkie i grube kończyny oraz spiczasty pysk przypominający świński ryj (stąd angielska nazwa "purple pignose frog"). Żaby purpurowe ostatnimi przedstawicielami żab pochodzących jeszcze z okresu panowania dinozaurów.