Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Żarłacz tygrysi, rekin tygrysi (Galeocerdo cuvier) – gatunek rekina, jedyny przedstawiciel rodziny Galeocerdonidae i rodzaju Galeocerdo. Jest stosunkowo dużym rekinem, którego długość może dochodzić do 5 m. Występuje w wodach tropikalnych i umiarkowanych, a szczególnie często spotykany wokół wysp centralnego Pacyfiku.

  2. 12 mar 2023 · Wymiary żarłacza tygrysiego. Żarłacz tygrysi osiągają długość nawet do 5 metrów i ważą ponad 600 kg. Spotyka się je w wodach tropikalnych oraz umiarkowanych, przede wszystkim wokół wysp centralnego Pacyfiku. Rekiny te prowadzą samotny tryb życia, polując przede wszystkim w nocy, kiedy to ich ofiary są mniej ostrożne.

  3. 29 cze 2018 · 29.06.2018. Redakcja. Udostępnij: Żarłacz tygrysi to jeden z najsłynniejszych gatunków rekina na świecie. Wraz ze swoim kuzynem - żarłaczem białym - zawładnął wyobraźnią ludzi od czasu emisji słynnego thrillera. Film Szczęki widziałem latem 1975 r., kiedy wszedł do kin.

  4. opis. Znajdujemy zwierzę o wielkości od 3 do 4,5 metra długości. Niektóre okazy Mogą mierzyć do 7 metrów i ważyć do 600 kilogramów. Jak widać, jest to dość duże zwierzę i jedno z największych, jakie istnieją. Jego kolor jest biały na brzuchu i niebieski lub zielony na plecach.

  5. 12 gru 2015 · Jest to najbardziej żarłoczny rekin z rodziny żarłaczowatych. Rekin ten atakuje czasem ludzi podczas kąpieli w morzu. Pożywienie. Rekiny tygrysie zjadają wszelki pokarm pochodzenia mięsnego - żywy lu martwy. Rozmnażanie. To gatunek jajożyworodny. Na świat przychodzi jednorazowo najczęściej 30-50 młodych (maksymalnie 82).

  6. Podstawowe fakty dotyczące Żarłacz tygrysi: długość życia, mapa rozmieszczenia i siedlisk, styl życia i zachowania społeczne, zwyczaje godowe, dieta i odżywianie, wielkość i status populacji.

  7. Biologia. Żarłacz tygrysi występuje na różnych głębokościach, od bardzo płytkich wód przybrzeżnych po głębsze wody nawet do 350 m głębokości. Zamieszkuje szeroką gamę biotopów. Głównie spotykany jest w rejonach przybrzeżnych, zatokach, portach, ujściach rzek i w pobliżu wysp. Aktywny w nocy.