Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Żegluga – działalność człowieka na wodzie przy użyciu statków wodnych [1] . Do przewozu towarów używa się wielu wyspecjalizowanych statków: masowców, drobnicowców, kontenerowców, tankowców, chemikaliowców i innych. Przewozy pasażerskie stanowią znikomy odsetek ogólnego transportu ludzi, a to ze względu na długi czas podróży.

  2. Transport śródlądowy to żegluga śródlądowa, która polega na przewożeniu osób czy ładunków wodną drogą. Przeprowadza się go rzekami, portami rzecznymi czy kanałami. Składa się na śródlądową infrastrukturę. Jest tani i ma wiele zalet. Poniżej wyjaśniamy, czym dokładnie jest. Poznaj jego wady i zalety. Co na niego wpływa?

  3. 4 wrz 2023 · Żegluga obejmuje różnorodne rodzaje podróży po wodach świata. Bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem żeglugi morskiej, żeglugi śródlądowej, żeglugi wycieczkowej, żeglugi sportowej czy żeglugi rybackiej, każdy z tych rodzajów ma swoje unikalne cechy i oferuje niezapomniane doświadczenia.

  4. żegluga trampowa. → tramping. zgłoś uwagę. Internetowa encyklopedia PWN - zawierająca ok. 200 tysięcy artykułów, haseł, ilustracji, kalendariów, tabel ze stale aktualizowanej bazy encyklopedycznej Wydawnictwa Naukowego PWN - to najlepsze źródło rzetelnej i wiarygodnej wiedzy.

  5. Żegluga trampowa polega na przewozie ładunku, najczęściej masowego, w partiach całostkowych, pomiędzy określonymi umową (czarterem) portami; stałe połączenia żeglugowe mają charakter żeglugi liniowej, jednak bez z góry określonych ścisłych terminów zawijania do portów.

  6. Tramp – określenie statku niepływającego w żegludze regularnej, liniowej, a tzw. trampowej, czyli takiej, w której statek nie posiada ustalonego rozkładu jazdy czy trasy, bierze zaś ładunek w porcie „A”, wiezie go do portu „B”, gdzie dostaje towar do przewiezienia do portu „C”, następnie „D” itd.

  7. 6 lut 2021 · Informacje o drogach wodnych śródlądowych, taborze, przewozach ładunków i pasażerów, relacjach ekonomicznych i nakładach inwestycyjnych w polskich przedsiębiorstwach żeglugi śródlądowej. Dodatkowo publikację wzbogacono o dane z zakresu żeglugi śródlądowej w krajach Unii Europejskiej.