Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Żel agarozowy - żel służący do elektroforetycznego rozdziału kwasów nukleinowych. Przygotowuje się go przez zmieszanie agarozy z buforem o zasadowym pH i podgrzanie aż do utworzenia jednorodnego roztworu. Do żelu dodaje się małą ilość substancji pozwalającej uwidocznić kwasy nukleinowe, najczęściej bromek etydyny

  2. 26 gru 2011 · Pozwala to na obserwację migracji w żelu. Czym jest agaroza? Agarem, substancją żelującą powstałą na drodze jej oczyszczenia z krasnorostów. Pod względem chemicznym to polisacharyd zbudowany z około 800 liniowo połączonych reszt heksozy. W postaci handlowej jest białym lub lekko żółtym proszkiem.

  3. Elektroforeza polega na przyłożeniu prądu do żelu zawierający interesujące cząsteczki. W zależności od ich wielkości i ładunku cząsteczki będą migrować przez żel w różnych kierunkach lub z różnymi prędkościami, umożliwiając ich rozdzielenie.

  4. Żel agarozowy jest dość łamliwy. UWAGA! Barwnik fluorescencyjny Midori Green Advance obecny w żelu jest związkiem interkalującym pomiędzy pary zasad w DNA i stąd potencjalnym kancerogenem. Wszelkie czynności mogące spowodować kontakt z tą substancją powinny być wykonywane w rękawiczkach! UWAGA! ...

  5. Wynika to ze wzrostu gęstości żelu (wyższa rozdzielczość) oraz większego oporu, jaki muszą pokonać przeciskające się przez pory cząstki DNA. Przed dodaniem do żelu agarozę rozpuszcza się w buforze (TAE lub TBE), w wysokiej temperaturze. Dzięki temu prąd lepiej przepływa przez środowisko stałe.

  6. 16 gru 2019 · Objawy, które powinny skłonić do wykonania proteinogramu to: niedokrwistość o niewyjaśnionej przyczynie z towarzyszącą niewydolnością nerek i bólami kostnymi. nawracające infekcje. wzrost poziomu wapnia w surowicy. rulonizacja krwinek czerwonych stwierdzona w rozmazie mikroskopowym.

  7. Elektroforeza jest zjawiskiem elektrokinetycznym, w którym pod wpływem przyłożonego pola elektrycznego przemieszczają się makrocząsteczki obdarzone niezrównoważonym ładunkiem elektrycznym. Prędkość przemieszczania się takiej makrocząsteczki zależy od jej ładunku, rozmiaru, kształtu oraz oporu środowiska.