Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Żelazonikiel (FeNi) – stop złożony z żelaza i niklu. Jest stopem ferromagnetycznym (reaguje na magnes) tak jak obydwa jego składniki. Jest często stosowany do bicia monet. Przykładem jest moneta o nominale 10 000 złotych „200. rocznica Konstytucji 3 Maja” z 1991 roku.

  2. 5 paź 2020 · Nikiel jest jednym z najczęstszych haptenów uczulających polską populację – ostrzega Jamroz-Brzeska. Wszystko z powodu srebrnej barwy, połysku i wysokiej odporności na uszkodzenia, którymi szczyci się nikiel.

  3. 28 lip 2019 · W połączeniu z żelazem nikiel jest niezwykle stabilny, co wyjaśnia zarówno jego występowanie w rudach zawierających żelazo, jak i jego efektywne wykorzystanie w połączeniu z żelazem do wytwarzania stali nierdzewnej.

  4. Żelazonikiel (FeNi) – stop złożony z żelaza i niklu. Jest stopem ferromagnetycznym (reaguje na magnes) tak jak obydwa jego składniki. Jest często stosowany do bicia monet. Przykładem jest moneta o nominale 10 000 złotych „200. rocznica Konstytucji 3 Maja” z 1991 roku.

  5. Żelazonikiel (FeNi) to stop żelaza oraz niklu. Jest ferromagnetykiem i jest stosowany głównie do bicia monet oraz na rdzenie przekaźników stosowanych w elektronice. Do jego produkcji wykorzystywany jest lateryt o zawartości niklu na poziomie 1-3%. W procesie produkcji niezbędny jest również koks lub węgiel jako środek redukujący.

  6. Syderyty cechowały się małą grubością pokładów (20– 30 cm), a w piaski żelaziste miały bardzo niską zawartością żelaza (około 15 % Fe). Rudy magmowe występują w suwalskim masywie anortozytowym, w złożach Krzemianka i Udryń. Są to wanadonośne rudy tytano-magnetytowe.

  7. Efekt kątowy - zabezpieczenie polegające na wprowadzeniu w ornament rysunku, który jest widoczny pod odpowiednio dobranym kątem obserwacji. Emitent (wydawca) - władza zwierzchnia państwa bądź bank emisyjny, który wydał daną monetę czy banknot. Falsyfikat (fals) - podrobiony banknot lub moneta.