Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Żleb Drège’a (niem. Drege-Schlucht, słow. Žľab Dregea, węg. Drege-szakadék) – żleb w Tatrach znajdujący się w zachodniej ścianie Granatów, wyprowadzający na Skrajną Sieczkową Przełączkę pomiędzy Pośrednim a Skrajnym Granatem. Opada w stronę Czarnego Stawu Gąsienicowego. Ma około 400 m długości i jest zdradliwy.

  2. 31 lip 2017 · obserwuj nas. Żleb Drege'a jest najsłynniejszą pułapką w polskich Tatrach. Zaczyna się miłą trawką, kończy 180-metrowym urwiskiem. To miejsce, które pochłonęło wiele ludzkich istnień. "Stojąc u góry, tafla jeziora wydaje się stąd bliska i łatwo dostępna, a zaoszczędzenie drogi bardzo kuszące.

  3. 12 maj 2016 · Przeczytajcie o cieszącym się złą sławą Żlebie Drege’a, który przez swoje ukształtowanie pochłonął już wiele ludzkich żyć. Żleb opada ze Skrajnej Sieczkowej Przełączki, położonej pomiędzy Pośrednim a Skrajnym Granatem na Orlej Perci. Na czym polega jego zdradziecka specyfika?

  4. 4 paź 2015 · Żleb Drege'a. Trudność tego miejsca najlepiej obserwować odpoczywając nad Czarnym Stawem Gąsienicowym. Stąd widoczny jest długi, 400 metrowy żleb spadający ze Skrajnej Sieczkowej Przełączki pomiędzy Pośrednim a Skrajnym Granatem, który kończy się około 180 – metrowym, pionowym kominem.

  5. 11 paź 2022 · Niektórzy, nie widząc odwrotu, popełniali samobójstwo, skacząc w przepaść. Nazwa żlebu pochodzi od nazwiska Jana Drége’a – pierwszej jego ofiary. Faktyczne trudności żlebu schodzącego z Granatów widać tylko z daleka. Więcej takich historii znajdziesz na stronie głównej Onet.pl.

  6. 15 maj 2015 · W akcie rozpaczy i paniki często zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa (np. nie zbaczanie z wytyczonych szlaków). Pierwsze przejście słynnego Żlebu Drege’a: Wanda Heniszówna, Zofia Radwańska-Kuleszyna i Tadeusz Orłowski 27 września 1938 r. – droga została oceniona na skrajnie trudną w skali WHP.

  7. 21 mar 2023 · Przedstawiamy owiany legendami żleb tatrzański, słynny z tragedii, jakie się w nim rozegrały - żleb Drege'a. Znajduje się w zachodniej ścianie Granatów, dokładnie pomiędzy Skrajnym a Pośrednim i ma długość około 400 m.