Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 28 mar 2024 · To małe stworzenie, które należy do rodziny chrząszczy, jest znane ze swojej charakterystycznej budowy ciała i zdolności do przystosowania się do różnych środowisk. Żuki występują na wszystkich kontynentach, z wyjątkiem Antarktydy, i są niezwykle różnorodne pod względem gatunków. Budowa Żuka.

  2. Żuk gnojowy to chrząszcz należący do rodziny gnojarzowatych. Dorasta do 2,5 cm długości ciała, które jest owalne, wysklepione z wierzchu czarne z granatowo-fioletowo-zielonym połyskiem. Na głowie znajduje się guzek w jej środkowej części oraz czułki zbudowane z 11 segmentów.

  3. Poniżej znajdują się wybrane informacje. 1. Żuk leśny może mieć od 12 do 19 milimetrów długości, a jego ciało jest najczęściej czarne lub niebieskoczarne i wyróżnia się metalicznym połyskiem. 2. Żuki przepadają przede wszystkim za starszymi drzewostanami i występują wyłącznie w lasach liściastych i mieszanych. 3.

  4. 27 gru 2022 · Zwierzę, którym się dzisiaj zajmiemy jest dobrze znane na całym świecie. Jest to żuk gnojowy. Oprócz nazwy i zaskakującego „ładunku” istnieje wiele faktów dotyczących tego zwierzęcia, które opiszemy w tym artykule. Przeczytaj go, jeśli chcesz poznać wszystkie tajemnice żuka.

  5. 2 sty 2019 · I tu kolejne pytanie, co tak naprawdę jest ich celem, czyli co jedzą żuki leśne? Otóż żuki leśne jedzą i odchody, i padlinę. Dlatego nierzadko można je spotkać w towarzystwie much i grabarzy, kiedy wspólnie biesiadują na truchle.

  6. Biologia. Żuk gnojowy zamieszkuje bardzo różnorodne siedliska: lasy, polany i pastwiska. Spotykany na odchodach zwierząt roślinożernych, głównie na końskich ekskrementach. Aktywny głównie wieczorami. Lata nisko nad ziemią. Koprofag. Odżywia się odchodami przeżuwaczy.

  7. 27 mar 2021 · Emil Hoff 27.03.2021 01:00. Żuk gnojowy: elegancki i pożyteczny. Pixabay.com. Żuk gnojowy: stosunki z ludźmi. Żuk gnojowy (łac. geotrupes stercorarius) to pospolity w Polsce żuk z rodziny gnojarzowatych. Nie ma za sobą tak chwalebnej przeszłości, jak czczony w starożytnym Egipcie skarabeusz (łac. scarabaeus sacer).