Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Chochołów nazywany jest „żywym skansenem”. Historia Chochołowa sięga XVI w. W późniejszych wiekach pojawiają się nazwiska mieszkańców wsi biorących udział w wielu ważnych historycznych wydarzeniach, m.in. walczyli oni podczas “potopu szwedzkiego”, brali też udział w Konfederacji Barskiej.

  2. Żywy skansen rodzaj muzeum etnograficznego - skansenu, który przeznaczony jest do użyteczności publicznej. Pełni często również funkcję hotelarską i gastronomiczną. Na jego obszarze odbywają się różnego rodzaju imprezy, np. folklorystyczne. Zobacz też. żywe muzeum; skansen "Pastewnik" w Przeworsku

  3. Żywy Skansen Budownictwa Regionalnego w Chochołowie. Cały Chochołów to zabytkowa miejscowość z piękną, drewnianą zabudową z XVIII i XIX w., charakterystyczną dla podhalańskiego stylu. Nazywany jest Żywym Skansenem Budownictwa Regionalnego, ponieważ większość zabytkowych chałup jest zamieszkała.

  4. Żywy skansen. Co roku na wiosnę gaździny z Chochołowa dokładnie szorują zewnętrzne ściany swoich domów. Tak pielęgnowane drewno zachowuje jasny kolor,ale chaty przyciągają wzrok nie tylko piękną barwą. Większość z nich zbudowano w starym podhalańskim stylu na przełomie XVIII i XIX w.

  5. 10 maj 2021 · Gdzie znajdziemy najciekawsze skanseny w Polsce? Przedstawiamy listę 10 propozycji. Skanseny, czyli parki etnograficzne, to muzea na świeżym powietrzu, w których prezentowana jest tradycja i kultura ludowa danego obszaru.

  6. Dominują w niej przepiękne drewniane chaty, niektóre z kolorowymi, zdobionymi okiennicami. Liczba nagromadzonych malowniczych chat tworzy z tych wsi prawdziwyżywy skansen”. Żywy, bo chaty mają swoich mieszkańców – są własnością prywatną. Oglądając stare domy rób to z poszanowaniem ich prywatności.

  7. lubelskie Polska Z Dzieckiem. Mięćmierz – żywy skansen i niezwykła flisacka osada nad Wisłą. Mięćmierz to urocza i zagubiona wśród lessowych wzgórz osada, z której mamy bajeczny widok na przełom Wisły i zamek w Janowcu. Dawna flisacka wioska leży pomiędzy spokojnym nurtem Wisły, a lessowymi pagórkami.