Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 9 lis 2009 · Cement romański – przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. 09.11.2009. Proces wytwarzania dobrego jakościowo cementu romańskiego jest skomplikowany, ale produkt daje konserwatorom zabytków wspaniałe możliwości odnawiania elewacji budynków i budowli. Historyczne aspekty produkcji i zastosowania cementu romańskiego.

  2. cement romański, będący spoiwem hydraulicznym, opatentowany w 1796 roku przez Josepha Parkera, wytwarzany poprzez wypalenie margla zawierającego składniki ilaste, podobny do wapna hydraulicznego (które powstaje poprzez wypalenie mieszaniny kredy i gliny).

  3. Cementy romańskie były szeroko stosowane do masowej produkcji odlewów detali architektonicznych. Te elementy architektoniczne z cementu romańskiego charakteryzowały się piękną fakturą powierzchni i przyjemnym kolorem, równocześnie doskonałą odpornością na wpływy atmosferyczne.

  4. Cement to kluczowe spoiwo twardniejące w połączeniu z wodą. Posiada właściwości wiążące składniki betonu, produktów chemii budowlanej, zapraw murarskich czy tynkarskich. Określony rodzaj cementu ze względu na swój skład wybierany jest do konkretnych zastosowań. CEM I – cement portlandzki

  5. Wapno hydrauliczne (cement romański) – budowlane spoiwo mineralne o charakterze spoiwa hydraulicznego otrzymywane z margli lub wapieni marglistych zawierających od 6 do 20% domieszek gliniastych lub wapieni krzemiankowych przez wypalenie ich w temperaturze od 900 do 1100 °C, zgaszenie na sucho (czyli dodanie niewielkiej ilości wody) i ...

  6. Cement romański jest specjalnym materiałem budowlanym stosowanym do Produkcji Zapraw Budowlanych i betonów niskich gatunków. Otrzymuje się go przez dokładne zmielenie produktu powstałego po wypaleniu surowej mieszanki pieca w temperaturach + 900...1100°C. Jest to żółto-brązowy lub szaro-zielony proszek.

  7. Cement romański i jego właściwości. Szeląg, H. , Garbacik, A. , Pichniarczyk, P. , Baran, T. Języki publikacji. PL. Abstrakty. PL. W rozwoju cywilizacji materiały budowlane od zarania dziejów zajmowały jedno z najbardziej eksponowanych miejsc. Od początku ludzkości były one stosowane do budowy obiektów mieszkalnych, sakralnych oraz inżynieryjnych.