Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Cena administracyjna (administrowana) – cena ustalana w sposób bezpośredni lub pośredni przez odpowiedni urząd regulujący, producentów lub pośrednie ogniwa sprzedaży, a nie przez siły popytu i podaży. Mechanizmy konkurencyjne nie odgrywają żadnej roli przy jej wyznaczaniu przez dany podmiot.

  2. Administrowanie nieruchomościami wiąże się oczywiście z kosztami. Wpływ na to ma jednak wiele różnych czynników, w tym przede wszystkim metraż budynku. Sprawdźmy więc, jaka jest opłata za administrowanie nieruchomością oraz co na nią oddziałuje.

  3. 1. Stawki za administrowanie uzależnione są od wielkości budynku. W ich ramach uwzględnione jest administrowanie i ewidencja księgowa. do 1 000 m2 Ryczałt 1000 zł. od 1 000 m2 1,00 zł/m2. od 2 000 m2 0,85 zł/m2. od 3 000 m2 0,80 zł/m2. od 4 000 m2 0,70 zł/m2. od 6 000 m2 0,65 zł/m2. od 10 000 m2 0,60 zł/m2.

  4. cena administrowana- obok rynku, pozarynkowy mechanizm budowania cen (np. państwo, monopol); na rynku konkurencji niedoskonałej (obecnie ten mechanizm funkcjonuje) cena administracyjna (urzędowa) – nie ma na rynku, administruje się bezpośrednio np. przez urząd

  5. Na czym polega i ile kosztuje administrowanie nieruchomościami? Artykuł sponsorowany. Koszty administrowania nieruchomością. Co się na nie składa? Utrzymanie nieruchomości – czy to komercyjnej, biurowej, czy mieszkalnej – w dobrym stanie to wbrew pozorom nie lada wyzwanie wymagające czasu, kontaktów i wiedzy z różnych dziedzin.

  6. Ciężko dokładnie ustalić widełki cenowe, jednak przeglądając oferty w internecie można przyjąć, że przeciętnie kształtują się one w zakresie od 0,60 (w przypadku największych nieruchomości) do około 1,50 (w przypadku małych nieruchomości lub wymagających dużego nakładu pracy).

  7. 4 maj 2021 · Cena administrowana to cena towaru lub usługi podyktowana przez rząd lub scentralizowaną władzę, w przeciwieństwie do sił rynkowych podaży i popytu. Ceny administrowane pojawiły się w reżimach komunistycznych, takich jak Związek Radziecki, i są dyskredytowane przez wielu ekonomistów jako nieefektywne i niezrównoważone.