Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Chemioterapia – używanie syntetycznych związków chemicznych w celu zwalczania chorób wywołanych przez drobnoustroje i pasożyty, a także chorób nowotworowych. Skrótowo często terminem tym określa się leczenie przeciwnowotworowe za pomocą cytostatyków .

  2. 24 sie 2019 · Co to jest chemioterapia? Podstawowym zastosowaniem chemioterapii jest leczenie chorób nowotworowych, chociaż znajduje ona także zastosowanie w leczeniu zakażeń. Przykładem tego są sulfonamidy stosowane w postaci kropel do oczu. Jak działa chemioterapia?

  3. Chemioterapia to metoda leczenia nowotworów złośliwych. W trakcie chemioterapii stosuje się leki cytostatyczne. Ich zadaniem jest zniszczenie dzielących się intensywnie komórek nowotworowych. Jak działa chemioterapia? Jakie są jej rodzaje chemioterapii i jakie powodują skutki uboczne?

  4. 19 gru 2022 · Chemioterapia – czym jest, kiedy się ją stosuje, fakty i mity. Wiedza o raku. 19 grudnia, 2022. Alivia. Jedną z podstawowych metod leczenia nowotworów jest chemioterapia. Stosuje się ją w celu zniszczenia komórek nowotworowych, a efekt ten można uzyskać dzięki odpowiednio dobranym lekom.

  5. Jednym z najpoważniejszych powikłań chemioterapii w leczeniu chorób nowotworowych jest uszkodzenie mięśnia sercowego. Toksyczne działanie leków przeciwnowotworowych może spowodować upośledzenie kurczliwości serca, zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie osierdzia, a także zaburzenia rytmu serca.

  6. 15 cze 2018 · Częstość i ilość cykli chemioterapii oraz czas trwania leczenia zależą od typu nowotworu, założeń terapeutycznych, stosowanych leków, a także reakcji pacjenta na kurację. Istnieją różne rodzaje chemioterapii. Terapia jest zwykle cykliczna, a poszczególne cykle chemii są przedzielone okresami wolnymi od podawania leków w celu ...

  7. 16 mar 2015 · Czym jest chemioterapia i w jakich nowotworach się ją stosuje? Chemioterapia jest jedną z podstawowych metod leczenia nowotworów złośliwych. Polega na ogólnoustrojowym podawaniu leków działających toksycznie głównie w stosunku do komórek nowotworowych, które intensywnie się dzielą.

  1. Ludzie szukają również