Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Chińska tortura wodna. Reprodukcja oprzyrządowania do tej tortury, muzeum w Berlinie. Chińska tortura wodna – rodzaj tortury polegający na ustawieniu więźnia w miejscu, w którym krople wody kapią mu na głowę w krótkich odstępach czasu. W zamierzeniu ma doprowadzić to ofiarę do obłędu [1].

  2. 8 cze 2023 · Jest możliwe, że do popularyzacji wyrażenia „chińska tortura wodna” przyczynił się słynny iluzjonista Harry Houdini. W jednej ze swoich sztuczek wykorzystywał on dość specyficzną konstrukcję. Była to prostopadłościenna komora ze szklanymi ścianami. Co ma ona wspólnego z chińską torturą wodną?

  3. 12 sie 2016 · 5. Chińska tortura wodna. Choć ta tortura nie dokonuje fizycznych obrażeń, to jest niezwykle okrutna. Nad unieruchomionym więźniem umieszcza się naczynie z wodą tak, by regularnie na głowę kapały mu krople wody. W połączeniu z brakiem snu, doprowadza to powoli więźnia do obłędu.

  4. Tortura wodna nie pozostawia żadnych śladów zewnętrznych i dlatego było preferowaną metodą tortur w różnych krajach i systemach politycznych. Do rodzajów tortur wodnych zalicza się: chińską torturę wodną. szwedzki napój. tocę. waterboarding. Zobacz multimedia związane z tematem: Tortura wodna. Kategoria: Tortury.

  5. Kara tysiąca cięć ( chiń. upr. 凌迟 ; chiń. trad. 凌遲 ; pinyin língchí) – szczególnie okrutny sposób egzekucji i jednocześnie publicznej tortury w Cesarstwie Chińskim, stosowany od X wieku [1], do jej zniesienia (wraz z innymi formami tortur) w 1905 za sprawą reformy chińskiego systemu karnego przez prawnika i polityka Shen Jiabena [1] [2] .

  6. Zaobserwowawszy, jak krople wody spadające jedna po drugiej na kamień stopniowo tworzyły zagłębienie, zastosował tę metodę na ludzkim ciele. Inne sugestie mówią, że termin „chińska tortura wodna” został wymyślony tylko po to, aby nadać metodzie złowrogą tajemniczość.

  7. Chińska Tortura Wodna – dlaczego działa. … Słyszałeś kiedyś o Chińskiej Torturze Wodnej? W czasach starożytnych (i prawdopodobnie niestety również w czasach współczesnych) stosowano powolną formę tortur, która polegała na związaniu kogoś, przytrzymaniu go w miejscu i pozwoleniu, aby woda powoli kapała na jego głowę przez wiele godzin, a nawet dni.