Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 31 sty 2024 · Dowiedz się, kiedy używać słów chodź i choć w zdaniach. Chodź to rozkaz, a choć to spójnik lub partykuła. Zobacz definicje i przykłady poprawnej pisowni.

  2. Dowiedz się, kiedy używać choć i chodź, jakie mają znaczenie i funkcje w zdaniach. Choć to spójnik lub partykuła, a chodź to czasownik rozkazujący. Zobacz przykłady i quizy.

  3. Obie formy są poprawne, ale zależą od kontekstu. „Chodź” to trzecia osoba liczby pojedynczej trybu rozkazującego czasownika „chodzić”. Natomiast „choć” to spójnik, częściej używany w swojej dłuższej formie „chociaż”. Przykłady: Chodź już, bo się spóźnimy. Jesteś zdolna, choć leniwa.

  4. 25 sie 2019 · Dowiedz się, jak poprawnie używać obu formy tego słowa w języku polskim. Choć może być partykułą lub spójnikiem, a chodź to forma rozkazująca, która oznacza poruszać się lub działać. Zobacz definicje, przykłady i ortografię.

  5. Dowiedz się, jak poprawnie pisać i używać słów chodź i choć w języku polskim. Zobacz przykłady, definicje i różnice między tymi formami.

  6. chodzić-dzę, -dzą; chodź, chodź•cie . Zobacz więcej wyników wyszukiwania w Wielkim słowniku ortograficznym. Słownik języka polskiego PWN*

  7. chodź. Zależy od kontekstu. Obie formy są poprawne, ale ich użycie zależy od kontekstu. Wyraz choć może pełnić w zdaniu funkcję spójnika lub partykuły. Ma on także dłuższą formę - chociaż. W pierwszym przypadku m.in. wyraża przeciwieństwo lub zapowiada treści przeciwstawne. W drugim zaś uwydatnia wyrażone informacje.

  1. Ludzie szukają również