Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zespół Gilberta jest łagodną chorobą, która nie wywołuje żadnych niekorzystnych następstw, ale ponieważ żółtaczka może mieć różne przyczyny, należy przede wszystkim ustalić rozpoznanie, dlatego wizyta u lekarza jest konieczna. Jak lekarz stawia diagnozę?

  2. 20 cze 2017 · Zespół Gilberta to niegroźna choroba genetyczna, która nie wymaga specjalistycznego leczenia. Niemniej jednak jej szybkie zdiagnozowanie jest bardzo ważne. U osób z zespołem Gilberta wiele różnych leków, zwłaszcza tych przyjmowanych przez dłuższy czas, może doprowadzić do uszkodzenia wątroby.

  3. 19 cze 2016 · Zespół Gilberta jest łagodną chorobą metaboliczną o podłożu genetycznym. Jej głównym objawem jest nieznaczne podwyższone stężenia bilirubiny we krwi (czyli hiperbilirubinemia) i okresowo występująca żółtaczka. Jednak zespół Gilberta często przebiega bezobjawowo lub też objawy są niecharakterystyczne i schorzenie może być długo nieidentyfikowane.

  4. 23 paź 2019 · Zespół Gilberta, czyli rodzinna hiperbilirubinemia, to schorzenie metaboliczne, którego pochodzenie leży w genetyce. Czy zdarza się, że po grypie, stresującym okresie lub bardzo intensywnym wysiłku fizycznym białka twoich oczu i skóra są lekko zażółcone? Jeśli tak, idź do lekarza. Zespół Gilberta | Getty Images.

  5. Zespół Gilberta jest zazwyczaj bezobjawowy. Podwyższony poziom bilirubiny jest zwykle rozpoznawany przypadkowo. Okresowo może pojawić się żółtaczka z objawami przypominającymi grypę. W badaniach laboratoryjnych występuje zwiększenie stężenia bilirubiny niesprzężonej, zwykle < 4–5 mg/dl (72-90 μmol/l). Wyniki innych badań ...

  6. 24 paź 2022 · Zespół Gilberta to metaboliczna choroba wrodzona o podłożu genetycznym. W jej przebiegu dochodzi do podwyższenia poziomu bilirubiny we krwi. Schorzenie najczęściej ujawnia się u mężczyzn w okresie dojrzewania i wykrywane jest podczas rutynowych badań laboratoryjnych. Jak rozpoznać zespół Gilberta?

  7. 7 sie 2020 · Zespół Gilberta jest to wrodzona, uwarunkowana genetycznie choroba wątroby, która jest najczęstszym powodem występowania hiperbilirubinemii wrodzonej, czyli podwyższonego poziomu bilirubiny (niesprzężonej) we krwi. W większości przypadków przebiega bezobjawowo, a u niektórych powoduje niezbyt nasiloną żółtaczkę.